>> Dni Olimpijczyka w Stargardzie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

środa, 10 maja 2017

>> Dni Olimpijczyka w Stargardzie

Stargard będzie gospodarzem tegorocznej Zachodniopomorskiej Inauguracji Dni Olimpijczyka. Jak co roku to okazja do spotkania ze znanymi sportowcami, trenerami i działaczami. Oficjalne otwarcie wydarzenia zaplanowano na sobotę, 13 maja 2017 roku w hali OSIR przy ul. Pierwszej Brygady. Organizacja uroczystości została objęta patronatem marszałka województwa Olgierda Geblewicza oraz otrzymała wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego.Wojewódzkie święto idei olimpijskiej, to dwa dni sportowych i edukacyjnych przedsięwzięć.

Zachodniopomorska Inauguracja Dni Olimpijczyka należy do jednych z najbardziej znanych cyklicznych wydarzeń na Pomorzu Zachodnim. Jej niewątpliwym atutem jest to, że co roku przedsięwzięcie przenosi się w kolejny zakątek województwa. Tym razem sportowa rodzina integruje się w Stargardzie, gdzie sukcesów oraz osiągnięć nie brakuje. Z pewnością na spotkanie ze znanymi sportowcami czekają także najmłodsi, przed którymi być może to początek drogi na olimpijski szczyt - tak o wydarzeniu mówi marszałek Olgierd Geblewicz, którego w  Stargardzie reprezentować będzie członek Zarządu Województwa Ryszard Mićko.
Oficjalne otwarcie Inauguracji nastąpi w sobotę, 13 maja 2017 roku godzinie 11 w hali OSIR. Organizatorem dwudniowych uroczystości jest Zachodniopomorska Rada Olimpijska, która od ponad 15 lat, z pomocą funduszy Urzędu Marszałkowskiego, upowszechnia idee olimpijskie na Pomorzu Zachodnim. W 2017 roku na te działania marszałek województwa przeznaczył prawie 30 tys. zł. Ruch olimpijski w regionie ma bogate tradycje. Na najważniejszych światowych imprezach Zachodniopomorskie  reprezentowało dotąd ponad 170 olimpijczyków i 45 paraolimpijczyków. W województwie działa także 15 klubów i 26 szkół imienia polskich olimpijczyków.

[źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages