>> Będzie jaśniej na ulicach i boisku - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 19 maja 2017

>> Będzie jaśniej na ulicach i boisku

Szereg inwestycji w oświetlenie realizuje aktualnie Miasto Stargard. Prace polegają na instalowaniu nowych latarni. Jest to reakcja na postulaty zgłaszane przez mieszkańców.
Doświetlane są fragmenty ulic: Podmiejskiej (10 słupów), Spokojnej (4 słupy), Okulickiego (19 słupów). Wszędzie tam instalowane są lampy sodowe z uwagi na fakt, ze nie są to główne, często uczęszczane ulice miasta.

Inną inwestycją związaną z oświetleniem jest projekt przyjęty do realizacji w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2017.  Chodzi o aranżacje i wykonanie oświetlenia dla istniejącej infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Wielkopolskiej. Powstają tam dwa punkty oświetleniowe oraz instalowany jest monitoring w postaci 2 kamer. Zdaniem pomysłodawcy przedsięwzięcia Janusza Borowskiego „wykonanie oświetlenia pozwoliłoby na wykorzystanie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przez większą ilość osób, również w okresach, kiedy szybko zapada zmrok”. Oświetlenie i monitoring w tym miejscu jest dopełnieniem wcześniejszych inwestycji w ramach SBO, które obejmowały m.in. budowę boisk wielofunkcyjnych, siłowni plenerowej, stołów do ping-ponga. 

Wszystkie prace oświetleniowe prowadzi firma Elektroinstal P.H.U. Jan Bagiński z Goleniowa. Na ulicach: Podmiejskiej, Okulickiego, Spokojnej - ułożone zostały już kable energetyczne. Teraz trwa oczekiwanie na dostawę słupów i opraw. Termin realizacji zadania przypada na koniec czerwca. Wartość wszystkich inwestycji łącznie to ponad 266 tysięcy złotych.

Do końca czerwca będzie zrobione oświetlenie fragmentu ulicy Spokojnej na odcinku prowadzącym do działek.
Mieszkańcy ulicy Okulickiego będą mogli cieszyć się z nowego oświetlenia sodowego.


[źródło: Urząd Miejski w Stargardzie]


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages