>> Tragiczne zakończenie długiego weekendu - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 28 grudnia 2015

>> Tragiczne zakończenie długiego weekendu

Stargardzcy policjanci intensywnie pracując na drogach naszego powiatu podczas świąt aż do dzisiaj nie odnotowali poważniejszych zdarzeń drogowych. Niestety w dzisiejszym wypadku śmierć poniosła 32-letnia kobieta. Ponadto w czasie długiego weekendu zatrzymany został jeden nietrzeźwy kierujący.Podczas długiego weekendu na drogach powiatu stargardzkiego funkcjonariusze intensywnie pracowali, tak aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym. W konsekwencji od czwartku aż do dzisiaj nie odnotowano poważniejszych zdarzeń drogowych. Niestety sytuacja ta uległa zmianie kilkanaście minut po godzinie 8.00, kiedy na krajowej dziesiątce w okolicy Tychowa 57-letni kierowca busa marki Renault Master jadący w kierunku Stargardu z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, po którym prawidłowo poruszał się ford fokus. Osobówką kierowała 32-letnia mieszkanka gminy Stargard, która wskutek czołowego zderzenia pojazdów doznała poważnych obrażeń ciała. Mimo reanimacji kobieta poniosła śmierć na miejscu. Zarówno kierujący, który był trzeźwy, jak i pasażerowie busa nie doznali obrażeń ciała.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szereg czynności dochodzeniowo śledczych, które pozwolą dokładnie ustalić przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Dla prawidłowego zabezpieczenia materiału dowodowego w czynnościach procesowych uczestniczył również specjalista kryminalistyki oraz biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji zdarzeń drogowych.

Na drogach powiatu stargardzkiego w tym roku był to 32 wypadek, w którym śmierć poniosła 5 osoba. Dla porównania w roku 2014 na tym samym terenie zaistniało 76 wypadków, w których zginęło 16 osób.  W czasie długiego weekendu stargardzcy policjanci zatrzymali również jednego kierującego na podwójnym gazie i odnotowali 8 kolizji. 


podkom. Łukasz Famulski/KPP Stargard

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages