>> Zabójstwo na Rumuńskiej, sprawca zatrzymany - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

niedziela, 29 listopada 2015

>> Zabójstwo na Rumuńskiej, sprawca zatrzymany

Stargardzcy policjanci w niespełna dwie godziny od zdarzenia zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo stargardzianki, której ciało na klatce schodowej ujawnili wczoraj sąsiedzi. Sprawca przestępstwa usłyszał już zarzut zagrożony karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

 


Informację o odnalezieniu na klatce schodowej rannej kobiety policjantom przekazali sąsiedzi, którzy zdarzenie przy ulicy Rumuńskiej w Stargardzie ujawnili wczoraj około godziny 17.00. To oni również do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego usiłowali ratować 33-latkę. Kolejno reanimację podjęła załoga pogotowia, niestety stargardzianka wskutek doznanych obrażeń ciała poniosła śmierć na miejscu.

W ocenie policjantów śmierć kobiety była następstwem działania osób trzecich, dlatego natychmiast na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo śledczą, która pod nadzorem prokuratorów prowadziła szereg czynności procesowych mających na celu ustalenie szczegółowych okoliczności zdarzenia oraz zabezpieczenia wszelkich śladów, które będą stanowiły dowód w sprawie.

Równolegle do działań skierowano niemal cały stan osobowy stargardzkiej policji wspierany przez mundurowych ze szczecińskiego Oddziału Prewencji. Policjanci na podstawie wstępnych ustaleń poczynionych na miejscu zdarzenia wytypowali podejrzewanego i w niespełna dwie godziny od zabójstwa zatrzymali go na terenie Stargardu.

32-letni stargardzianin był trzeźwy. Mężczyzna został przesłuchany i jeszcze wczoraj usłyszał zarzut zabójstwa, do którego się przyznał, a dzisiaj z podejrzanym przeprowadzone zostaną kolejne czynności procesowe. Najprawdopodobniej również jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja o tymczasowym jego aresztowaniu.

Zgodnie z kodeksem za taki czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna już w przeszłości był notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu oraz narkotykowe. 

[pokom. Łukasz Famulski/KPP Stargard]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages