>> Sobota na Narodowym, niedziela na stargardzkim Rynku - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 4 maja 2015

>> Sobota na Narodowym, niedziela na stargardzkim Rynku

3 maja na Rynku Staromiejskim odbyła się wielka błękitna feta. Blisko 3 tysiące sympatyków Błękitnych podziękowało zawodnikom, sztabowi szkoleniowemu i zarządowi klubu za znakomite występy w Pucharze Polski. Dzień wcześniej Błękitni byli gośćmi honorowymi na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas finału Pucharu Polski Legia Warszawa-Lech Poznań. 

2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się finał Pucharu Polski. Niestety w finale zabrakło Błękitnych Stargard, którzy w półfinale po dogrywce przegrali z wicemistrzem Polski Lechem Poznań. Za walkę z najlepszymi, boiskowy charakter, serce do gry i zaangażowanie cała drużyna Błękitnych została zaproszona przez prezesa PZPN Zbigniewa Bońka na mecz finału Pucharu Polski w roli gości honorowych. Blisko 50 tysięcy kibiców na Stadionie Narodowym, podziękowało brawami naszej drużynie za emocje jakich Błękitni dostarczyli podczas rozgrywek pucharowych.  Zdobywcą Pucharu Polski w sezonie 2014/2015, została Legia Warszawa, która wygrała z Lechem Poznań 2:1. Po meczu Błękitni udali się w podróż powrotną do Stargardu na spotkanie z mieszkańcami, które odbyło się 3 maja na Rynku Staromiejskim.  

Niedzielna feta z Błękitnymi rozpoczęła się od pokazów grup tanecznych pod kierunkiem Małgorzaty Flas z Młodzieżowego Domu Kultury. Następnie prowadzący imprezę Sławomir Stańczyk (OSiR) i Mateusz Warianka (Radio Stargard) zaprezentowali całą drużynę Błękitnych Stargard - półfinalistów Pucharu Polski. Zawodnikom na scenie towarzyszyli najmłodsi adepci piłki nożnej, trenujący w Błękitnych dzieci z rocznika 2008. Po prezentacji prezydent Stargardu Sławomir Pajor wraz ze swoim zastępcą Ewą Sową wręczyli drużynie symboliczny czek na kwotę 100.000 zł. Drużyna na pamiątkę przekazała na ręce prezydenta piłkę z autografami wszystkich zawodników. Przedstawiciel sponsorów z Klubu 100 Błękitnych, Krystian Domowicz wręczył drużynie pamiątkowy puchar. 

Kibice Błękitnych przygotowali specjalną oprawę tego wydarzenia, a blisko 3 tysiące osób zgromadzonych na Rynku gromkimi brawami podziękowało drużynie. Wszyscy uczestnicy wspólnie z zawodnikami odśpiewali  pieśń, która towarzyszyła Błękitnym od początku rozgrywek pucharowych „O to jest dzień, który dał nam Pan”. Nie zabrakło również gromkiego „dziękujemy” i innych okrzyków klubowych. 

Po części oficjalnej cała drużyna przez ponad dwie godziny była do dyspozycji mieszkańców. Kibice zbierali autografy w specjalnie przygotowanych na ten dzień broszurach oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Na scenie i płycie rynku odbyły się liczne konkursy z wiedzy o Błękitnych, a najmłodsi mogli spróbować swoich sił w konkursach zorganizowanych przez szkółkę piłkarską Socatots. Przez cały dzień funkcjonowało także stoisko Błękitnych, gdzie sprzedawane były gadżety klubowe.  Nie zabrakło także wielu innych atrakcji jak np. malowanie na błękitno twarzy czy biało – niebieskich balonów. Dla zwycięzcy głównego konkursu z wiedzy o Błękitnych, Radio Stargard przygotowało śniadanie z wybranym piłkarzem Błękitnych Stargard. Zwycięzcą tego konkursu został Łukasz Sobański, który otrzymał także piłkę z autografami wszystkich zawodników Błękitnych.  

Teraz przed Błękitnymi tydzień przygotowań do kolejnego meczu ligowego. Już w najbliższą sobotę 9 maja o godzinie 15:00 w Stargardzie, Błękitni podejmować będą Raków Częstochowa. Zapraszamy do zakupu biletów na ten mecz w przedsprzedaży poprzez stronę internetową www.bilet.pax.pl lub w siedzibie klubu. W przedsprzedaży bilety są tańsze i kosztują odpowiednio 10 zł normalny i 5 zł ulgowy.źródło: KP Błękitni Stargard

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages