>> Złodzieje chcieli wywieźć BMW na lawecie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 3 kwietnia 2015

>> Złodzieje chcieli wywieźć BMW na lawecie

Stargardzcy mundurowi zastali skradziony pojazd marki BMW na lawecie, a podejrzewany o ten czyn mężczyzna najprawdopodobniej sfałszował umowę kupna sprzedaży. Teraz funkcjonariusze ustalą dokładne okoliczności tego zdarzenia, które pozwolą na przedstawienie sprawcy stosownych zarzutów.Wczoraj stargardzcy policjanci poinformowani zostali, że na jednym z miejscowych parkingów ktoś usiłuje dokonać kradzieży auta. Na miejscu mundurowi zastali przedmiotowe BMW załadowane na lawetę. Kierowca ciężarówki wskazał, kto jest zleceniodawcą transportu, a ten kolejno tłumaczył, od kogo zakupił załadowany pojazd i miał na to umowę kupna – sprzedaży.

Jednak policjanci szybko ustalili, że właścicielem BMW jest zupełnie, kto inny niż wskazany w przedmiotowej umowie sprzedający, a fakt ten potwierdził wezwany na miejsce prawowity właściciel, zaprzeczając jakoby komukolwiek odsprzedał pojazd. Ponadto okazało się, że przedmiotowa umowa najprawdopodobniej została sfałszowana, a pojazd sprzedano bez dokumentów i kluczyków.

Do komendy trafił 23-letni podejrzewany o ten czyn mieszkaniec podstargardzkiej miejscowości, z którym wkrótce przeprowadzone zostaną stosowne czynności procesowe, a zebrany materiał dowodowy w tej sprawie najprawdopodobniej pozwoli przedstawić zarzut usiłowania kradzieży pojazdu. Zgodnie z kodeksem za taki czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

źródło: KPP Stargard

1 komentarz:

  1. Z jakiej racji w ogóle ten zlom tam tyle czasu stał. Bez światel, tablic i szyby... dobre kilka miesięcy. Cebulak nie mial kasy żeby zająć się swoją beemka to ktoś chciał to zrobić za niego. Browar dla gościa od lawety :)

    OdpowiedzUsuń

Post Bottom Ad

Pages