>> Stargard: Weekendowy bilans drogowy - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 13 kwietnia 2015

>> Stargard: Weekendowy bilans drogowy

Wypadek z udziałem motocyklisty, zdarzenie spowodowane przez nietrzeźwego kierowcę, złamany zakaz sądowy, czternaście kolizji drogowych i akcja w czasie, której nałożono 47 mandatów karnych. Taki jest bilans weekendowych interwencji w ruchu drogowym na terenie powiatu stargardzkiego.
Najpoważniejsze ze zdarzeń drogowych zaistniało w minioną sobotę na terenie Stargardu Szczecińskiego. Otóż około 19.00 godziny 41-letni kierowca renault z podstargardzkiej miejscowości jadąc ulicą Szczecińską od Obrońców Westerplatte na skrzyżowaniu ze Słoneczną wymusił pierwszeństwo przejazdu nadjeżdżającemu z przeciwka 46-letniemu kierowcy jednośladowego suzuki. Wskutek zderzenia osobówki z motocyklem kierowca jednośladu z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Obaj uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Niestety nie można tego samego powiedzieć o sprawcy kolizji drogowej, do jakiej doszło w podobnych godzinach, ale dzień wcześniej. Mianowicie pomiędzy Krąpielem, a Stargardem Szczecińskim w peugeota 206 wjechał VW golf. Wezwani na miejsce policjanci z rejonu zdarzenia natychmiast ewakuowali uczestników, gdyż w peugeocie rozszczelnieniu uległa instalacja gazowa. Tą sytuację zabezpieczyli wezwani na miejsce strażacy, zaś policjanci szybko ustalili przyczyny kolizji. Otóż 41-letni kierowca golfa, który nie wyhamował swojego pojazdu w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Notabene ten sam mężczyzna w roku 2010 za niemal takie same przestępstwo został skazany. Wówczas usłyszał roczny zakaz kierowania pojazdami. Teraz ponownie usłyszał zarzut, a wkrótce czeka go sprawa w sądzie.

Z kolei w niedzielę stargardzcy funkcjonariusze z drogówki otrzymali informację o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy. Lustracja terenu przyniosła efekty i o 17.00 przy ulicy Andersa mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej osobówkę, za kierownicą, której siedział 31-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna oprócz tego, że nie posiada uprawnień do kierowania w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Nietrzeźwy okazał się również kierowca jednośladu, zatrzymany do kontroli na terenie gminy Dolice. 29-letni rowerzysta mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu złamał obowiązujący go sądowy zakaz prowadzenia rowerów.

Ponadto stargardzka drogówka interweniowała przy wielu innych zdarzeniach drogowych. Łącznie działania podjęto wobec 14 sprawców kolizji drogowych. W tym samym czasie prowadzona była również  akcja „Telefon”, gdzie szczególną uwagę zwracano na kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów. W efekcie skontrolowanych ponad setki pojazdów na 47 kierowców nałożono mandaty karne.

Apelujemy o rozwagę na drodze. Tylko zdrowy rozsądek pozwoli uniknąć tragedii. 

źródło: KPP Stargard

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages