>> Uważajmy na drogach, pogoda nie rozpieszcza - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

wtorek, 31 marca 2015

>> Uważajmy na drogach, pogoda nie rozpieszcza

Z powodu pogorszenie się warunków atmosferycznych i opadów deszczu ze śniegiem apelujemy o ostrożność na drogach. Dzisiaj na terenie powiatu stargardzkiego funkcjonariusze drogówki interweniowali już przy w wypadku drogowym oraz kilku na szczęście niegroźnych kolizjach.  Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy pojawia się deszcz i śnieg warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe. Dlatego policjanci ruchu drogowego apelują zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Ponadto kierowcy powinni poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć i przewidywać zagrożenia oraz zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich.


Przykładem takiej tragedii jest wypadek drogowy, do jakiego doszło dzisiaj tuż po godzinie 6.00 kilkadziesiąt metrów od przejścia dla pieszych w podstargardzkim Gogolewie. Otóż kierowca mercedesa vito jadąc w kierunku Chociwla nie zdołał wyhamować pojazdu, kiedy na jezdnię weszły trzy kobiety usiłujące zdążyć do wjeżdżającego na przystanek po przeciwnej stronie jezdni autobus. Potrącona 58-letnia kobieta siłą uderzenia wpadła na dwie będące w jej towarzystwie panie. Niestety ranna z poważnymi obrażeniami ciała przetransportowana została do szpitala w Szczecinie, zaś dwie pozostałe uczestniczki wypadku doznały drobnych urazów niezagrażających ich życiu.

Ponadto stargardzcy policjanci interweniowali również przy stłuczce na krajowej dziesiątce, w której uczestniczyły trzy pojazdy, a także w kilku niegroźnych kolizjach na terenie Stargard Szczeciński.

W każdym ze zdarzeń mundurowi zabezpieczyli ślady i sporządzili stosowną dokumentację, która pozwoli uszczegółowić dokładne przyczyny i okoliczności tych zdarzeń. źródło: KPP Stargard

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages