>> Sprawca napadu na kantor w Starówce zatrzymany - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 5 marca 2015

>> Sprawca napadu na kantor w Starówce zatrzymany

Stargardzcy policjanci priorytetowo traktują każdą sprawę, która narusza poczucie bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Wskutek zaangażowania i wzmożonych działań kolejny sprawca usiłowania rozboju został zatrzymany i usłyszał zarzut zagrożony karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W minioną sobotę do jednego z kantorów wymiany walut w Stargardzie Szczecińskim przy ulicy Chrobrego wszedł nieznany mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń i zażądał wydania pieniędzy. Spłoszony sprawca nie dokonał kradzieży i zbiegł z miejsca zdarzenia. Zawiadomieni o fakcie policjanci natychmiast rozpoczęli intensywną pracę nad sprawą. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe, a specjalista kryminalistyki zabezpieczył ślady, które stanowić będą dowód w postępowaniu. Ponadto równolegle śledczy zajęli się analizą przestępstwa, zaś kryminalni podjęli intensywne działania operacyjne. W realizację sprawy zaangażowano również rysownika, który sporządził portret pamięciowy sprawcy.

Efekt wzmożonych działań był niemal natychmiastowy. Otóż stargardzcy policjanci wytypowali podejrzewanego i ustalili jego miejsce przebywania, a w trzecią dobę od zdarzenia zatrzymali 41-letniego stargardzianina w jego miejscu zamieszkania. Dzisiaj mężczyzna trafił do stargardzkiej prokuratury gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju, za co zgodnie z kodeksem grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto Komendant Powiatowy Policji, tak jak w sprawach z poprzedniego okresu wnioskował będzie o zastosowanie wobec sprawcy najsurowszego ze środków zapobiegawczych, jakim jest tymczasowe aresztowanie.


Zbieg okoliczności chciał, że od początku roku na terenie Stargardu Szczecińskiego doszło do kilku podobnych spraw. I tak oprócz powyższej jeszcze w styczniu do jednego z salonów gier wszedł mężczyzna, który trzymając w ręku nóż skradł znajdującą się tam gotówkę. Kilka tygodni później do tego samego salonu wszedł mężczyzna w kominiarce, który trzymając atrapę broni myśliwskiej skradł kilkaset złotych. Charakter sprawy spowodował, że były one traktowane priorytetowo, dlatego kryminalni niezwłocznie wytypowali mężczyzn i zatrzymali ich w miejscach zamieszkania. Zarówno 33-latek jak i 43-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty i zastosowano wobec nich tymczasowe aresztowania na okres trzech miesięcy.

Kolejne lutowe zdarzenie miejsce miało w jednej z aptek na osiedlu Zachód gdzie wszedł młody mężczyzna, który grożąc pozbawieniem życia aptekarce, zażądał wydania pieniędzy. Dzięki analizie nagrań monitoringu i ustaleniom operacyjnym, funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego stargardzkiej komendy wytypowali podejrzewanego 22-latka i kilka dni po zdarzeniu zatrzymali go na jednej z ulic miasta. Wobec podejrzanego o rozbój sprawcy również zastosowano trzymiesięczny areszt.

Inna zakończona trzema tymczasowymi aresztowaniami sprawa to usiłowanie rozboju na osiedlu Letnim. Tam kryminalni wykorzystując antyterrorystów zatrzymali dwóch mężczyzn, a na podstawie analizy sprawy trzeciego z uczestników zdarzenia zatrzymali dzień później.

Zatem jak widać wszystkie z powyższych zdarzeń traktowane priorytetowo zakończyły się zatrzymaniem sprawców i przedstawieniem im zarzutów, a w konsekwencji zastosowaniem tymczasowego aresztowania wobec każdego z nich. Wskutek analizy powyższego mieszkańcy miasta z pewnością mogą czuć się bezpiecznie, a przestępcy obawiać wymiaru sprawiedliwości. 

źródło: KPP Stargard

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages