>> 5 kibiców zatrzymanych, 21 mandatów po meczu Błękitnych z Kotwicą - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 23 marca 2015

>> 5 kibiców zatrzymanych, 21 mandatów po meczu Błękitnych z Kotwicą

Stargardzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ze szczecińskiego Oddziału Prewencji Policji zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy podczas meczu piłkarskiego II ligi na stadionie w Stargardzie Szczecińskim nie podporządkowali się obowiązującym przepisom. Otóż wnieśli na stadion noże, złamali zakaz sądowy, wnieśli i spożywali alkohol na stadionie oraz prowokowali kibiców do działań zagrażających bezpieczeństwu.

Wczoraj na stadionie w Stargardzie Szczecińskim przy ulicy Ceglanej odbył się zaplanowany mecz piłki nożnej. Podczas spotkania rozgrywanego w ramach II ligi na murawie stanęły drużyny Błękitni Stargard i Kotwica Kołobrzeg.Wyprzedzając imprezę masową, w której łącznie uczestniczyło niespełna 1000 osób stargardzcy policjanci wykonali szereg działań przygotowujących do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich uczestników, a tym samym utrzymania właściwego ładu i porządku publicznego. W tym celu policjanci prowadząc akcję, w którą zaangażowani zostali oprócz stargardzkich funkcjonariuszy mundurowi ze Szczecińskiego Oddziału Prewencji Policji oraz z Pododdziału Antyterrorystycznego,  dokonali kontroli wielu miejsc zagrożonych oraz zabezpieczyli wszelkie trasy zarówno dojść jak i dojazdów kibiców. Ścisłym nadzorem objęto również teren dworca PKP gdzie przyjęci zostali przyjezdni kibice z Kołobrzegu.

Właściwie przeprowadzone zabezpieczenie imprezy skutkowało utrzymaniem ładu i porządku publicznego, przy jednoczesnym zatrzymaniu pięciu mężczyzn łamiących prawo. Otóż jeszcze przed pierwszym gwizdkiem ze stadionu wyprowadzono 23-latka, który nie zastosował się do wydanego przez Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim zakazu wstępu na wszelkie imprezy masowe. Zmagań sportowców nie oglądnął również 28-letni mieszkaniec Kołobrzegu, który na teren imprezy masowej wniósł nóż. Za taki sam czyn zatrzymany został również jego 20-letni kompan, który oprócz noża posiadał kominiarkę i gumowy ochraniacz na zęby. Obaj sprawcy przestępstw odpowiedzą zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych.Ponadto w trakcie spotkania w pewnym momencie zauważono jak  mężczyzna wbrew przepisom ustawy o imprezach masowych spożywa alkohol. 29-latek został wyprowadzony i zatrzymany w policyjnym areszcie. Zaś zakończenie meczu sukcesem dla gospodarzy niekoniecznie okazało się zwycięstwem dla kolejnego z miejscowych kibiców. 32-latek zatrzymany został za prowokowanie kibiców do działań zagrażających bezpieczeństwu. Obaj miejscowi kibice również odpowiedzą przed sądem za niedostosowanie się do przepisów wynikających z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.Całą piątka noc spędziła w policyjnym areszcie, a teraz kolejno w trybie przyspieszonym odpowiadać będą za swoje czyny na  posiedzeniach przed sądem gdzie wymierzona zostanie im stosowna kara. Ponadto bezpośrednio przed meczem jak i po na kibiców nałożono 21 mandatów karnych za popełnione wykroczenia porządkowe. 

źródło: KPP Stargard

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages