>> Trwa kwalifikacja wojskowa w powiecie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 5 lutego 2015

>> Trwa kwalifikacja wojskowa w powiecie

2 lutego w stargardzkim szpitalu rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska przeprowadzająca kwalifikację wojskową. We wtorek z członkami komisji spotkała się Irena Agata Łucka – Członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego wraz z Wojskowym Komendantem Uzupełnień podpułkownikiem Markiem Dróżdżem.


 
W sali, gdzie na swoją kolej oczekują młodzi ludzie, odtwarzane są filmy na temat Wojska Polskiego – szkół wojskowych oraz wielu możliwości rozwoju kariery jako żołnierz zawodowy. Dostępne są również ulotki i różne materiały informacyjne.

Obowiązek wstawienia się przed komisją mają mężczyźni urodzeni w 1996 roku, a także w latach 1991-1995, jeśli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Wzywani są jednak nie tylko mężczyźni, ale również kobiety urodzone w latach 1991-1996 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby lub dopiero pobierające naukę, m.in. na uczelniach medycznych i weterynaryjnych. Dokładne wytyczne znajdują się w obwieszczeniu dostępnym na stronie powiatu: link.

Posiedzenia komisji w szpitalu przy ul. Wojska Polskiego (w stołówce) potrwają do 11 marca.

źródło: Powiat Stargardzki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages