>> Stargard dostał nowy ambulans - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 12 lutego 2015

>> Stargard dostał nowy ambulans

Stargardzkie pogotowie otrzymało nowy ambulans. Pojazd zakupiony został przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie i oficjalnie przekazany we wtorek 10 lutego.


 
Ratownicy nie kryją zadowolenia. Ambulans marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI jest doskonale wyposażony. Znajduje się w nim najnowszy sprzęt i aparatura medyczna, m.in.: defibrylator z możliwością  teletransmisji zapisu EKG, urządzenie do automatycznego ucisku klatki piersiowej, kardiomonitor, respirator, pompa infuzyjna. Ambulans zastąpi wysłużony pojazd z 2009 roku, który trafi do rezerwy.

Przekazując ambulans, dyrektor WSPR Roman Pałka, przyznał, że niewątpliwie podniesie on jakość świadczonych usług i zwiększy skuteczność ratowników. W całym województwie dokonywana jest sukcesywna wymiana sprzętu. Nowy pojazd wart ponad 500 tysięcy złotych jest jednym z dziesięciu, jakie wojewódzka stacja zakupiła w ostatnim czasie. Tym samym sprzęt zostanie wymieniony w sześciu powiatach województwa.

Po dokonaniu poświęcenia ambulansu przez księdza proboszcza Roberta Śniega, wstęgę na pojeździe przecięli: Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Sowa, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski oraz przewodniczący Rady Społecznej WSPR Marcin Badowski.

Po obejrzeniu nowego nabytku, wszyscy życzyli sobie, aby służył dobrze, ale jak najrzadziej.źródło: Powiat Stargardzki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages