>> Kradli urządzenia sterujące rogatkami w Witkowie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 6 lutego 2015

>> Kradli urządzenia sterujące rogatkami w Witkowie

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Stargardu Szczecińskiego, którzy kolejny raz kradli czujniki włączające urządzenia sygnalizacyjne na przejeździe kolejowym. Czarnorynkowy dochód sprawców był znikomy, rzeczywiste straty niewspółmierne, a zagrożenie z tym związane nieocenione.Wczoraj około południa funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w okolicy Witkowa ujęli dwóch sprawców kradzieży czujników włączających urządzenia sygnalizacyjne na przejeździe kolejowym. Policjanci na miejscu szybko ustalili, że są to ci sami sprawcy, których „rozliczali” za takie czyny w czerwcu 2014 roku. Wówczas sprawcy uczynili sobie z tego procederu źródło dochodu. Mianowicie systematycznie w ciągu półrocza dokonywali kradzieży tych urządzeń. Wtedy Zakład Linii Kolejowych straty wycenił na kwotę około 50 tysięcy złotych, a stargardzcy śledczy obu mężczyznom przedstawili po 13 zarzutów.

 Najwyraźniej podejrzani nie wyciągnęli właściwych wniosków ze swojego postępowania i nadal trudnią się tym procederem. Dzisiaj usłyszą kolejne zarzuty, a sprawa ma nadal charakter rozwojowy.

24-latek i jego 19-letni kompan skradzione urządzenia każdorazowo sprzedawali na złomie za kwotę kilkudziesięciu złotych. Za takie czyny zgodnie z kodeksem grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Stargard

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages