>> Kalendarze z przesłaniem o przemocy - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 6 lutego 2015

>> Kalendarze z przesłaniem o przemocy

Konkurs „Przemocy w rodzinie mówię STOP” został rozstrzygnięty w grudniu ubiegłego roku, ale jego idea wciąż jest aktualna. Przypominają o niej prace plastyczne laureatów konkursu, które wydano w formie kalendarza ściennego na 2015 rok.


Konkurs zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie Szczecińskim był skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI) oraz gimnazjów z terenu powiatu stargardzkiego. W pracach plastycznych poruszone zostały trudne, bolesne tematy dotyczące przemocy w rodzinie.

Aby cel konkursu – zachęcenie do otwartej dyskusji i dążenie do rozwiązań w celu przeciwdziałania przemocy, nie został szybko zapomniany, podjęto kolejne działania. Wydano kalendarze z pracami laureatów, które dodatkowo w ramach profilaktyki zawierają informacje dotyczące zjawiska przemocy oraz wykaz instytucji udzielających pomocy i wsparcia. Ponadto, znalazły się tam również przydatne adresy stron internetowych i numery telefonów, pod którymi można uzyskać porady. Kalendarze to materiał przełamujący temat tabu i zachęcający do korzystania z pomocy przez osoby zagrożone wystąpieniem zjawiska przemocy w rodzinie, dlatego przekazano je instytucjom publicznym powiatu stargardzkiego.

źródło: Powiat Stargardzki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages