>> Uważajmy na drogach - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 8 stycznia 2015

>> Uważajmy na drogach

Wczoraj z powodu marznących opadów powstała gołoledź. Na ulicach i chodnikach powiatu stargardzkiego było ślisko. Wskutek takich warunków atmosferycznych stargardzcy policjanci odnotowali trzy kolizje drogowe, dzisiaj rano sytuacja się powtórzyła.Wczoraj trzeba było nie tylko jeździć, ale i chodzić ostrożnie, gdyż opady atmosferyczne zamarzały. Z tego też powodu mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim  odnotowali trzy kolizje, w których między innymi jeden pojazd dachował, jeden wjechał w przydrożne drzewo, a kolejny zatrzymał się na płocie.

Jedno z tych zdarzeń zaistniało około godziny 13.00 na ulicy Niepodległości w Stargardzie Szczecińskim, gdzie 47-letni kierowca mercedesa jadąc w kierunku Witkowa stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z citroenem prowadzonym przez 19-latkę. Wskutek zdarzenia mercedes dachował na poboczu, zaś citroen zatrzymał się na przydrożnym drzewie.

Podobnie w poślizg wpadła również 20-latka, która swojego mercedesa zatrzymała dopiero na przydrożnym płocie w Kolonii Grabowo. Trzecie z wczorajszych zdarzeń drogowych, gdzie interweniowali stargardzcy funkcjonariusze miejsce miało w okolicy Witkowa. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Dzisiaj mimo polepszenia się pogody stargardzcy funkcjonariusze interweniowali przy dwóch kolizjach. Tym razem w godzinach porannych w poślizg wpadł samochód ciężarowy blokując tym samym drogę 106 w okolicy Grabowa. Z kolei do drugiego porannego zdarzenia drogowego doszło na drodze nr 142. Tam kierowca dacii duster wjechał w sarnę, która gwałtownie wbiegła na jezdnię.

Powyższe zdarzenia, przy których interweniowali policjanci, zapewne są jedynie częścią sytuacji, w których kierowcy ze względu na panujące warunki drogowe stracili panowanie nad swoimi pojazdami. Z tego też powodu ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Istotne jest także dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków szczególnie przy padającym deszczu lub śniegu i gołoledzi. Poza tym szybko zapada zmrok, a wówczas warunki na drodze są niekorzystne nie tylko dla kierowców, ale i pieszych, dlatego pamiętajmy o elementach odblaskowych, które przyczynią się do poprawy widoczności, a tym samym bezpieczeństwa. 

źródło: KPP Stargard

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages