>> Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową pod Stargardem - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 26 stycznia 2015

>> Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową pod Stargardem

Zlikwidowana „dziupla samochodowa” i odzyskanych dwanaście skradzionych pojazdów o łącznej wartości przeszło miliona złotych to efekt piątkowych działań pod Stargardem Szczecińskim. Oprócz maszyn rolniczych, budowlanych i samochodów policjanci wspólnie z strażnikami granicznymi z Morskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli także dokumenty służące do rejestrowania pojazdów, fałszywe pieczątki i amunicję.Funkcjonariusze Straży Granicznej z Kołobrzegu ustalili, że do jednej z miejscowości pod Stargardem Szczecińskim mogą trafiać skradzione w Wielkiej Brytanii maszyny rolnicze, budowlane i inne pojazdy. Potwierdziło to piątkowe przeszukanie kilku posesji, gdzie funkcjonariusze współpracujących służb zabezpieczyli traktory, koparki i ładowarki różnych marek, samochód bmw oraz terenowe mitsubishi.

Sprawdzenie w bazach danych wskazało, że niektóre pojazdy zostały skradzione w Wielkiej Brytanii, zaś inne nosiły ślady ingerencji w tabliczki znamionowe z numerami VIN.

Na miejscu ujawniono także angielskie dokumenty rejestracyjne i umowy kupna sprzedaży, narzędzia do wybijania numerów tabliczek znamionowych i numerów nadwozia pojazdów oraz pieczątki do stemplowania dokumentów w języku angielskim.

 Dodatkowo na jednej z posesji funkcjonariusze ujawnili 9 sztuk amunicji różnego kalibru. Łącznie zabezpieczonych zostało 12 pojazdów i urządzeń o wartości ponad 1,2 mln zł.

Teraz zebrany materiał dowodowy posłuży policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim do szczegółowego wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy. 


    źródło: KPP Stargard

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages