>> Policja podsumowała 2014 rok, spadła ilość przestępstw w Stargardzie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 22 stycznia 2015

>> Policja podsumowała 2014 rok, spadła ilość przestępstw w Stargardzie


Działalność Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie w 2014 roku podsumowano 20 stycznia podczas odprawy. Komendant Wojewódzki Policji insp. Jarosław Sawicki przyznał, że stargardzka jednostka bardzo dobrze poradziła sobie z realizacją postawionych jej zadań, ale wciąż jest wiele do zrobienia.
 
 
 
W odprawie wzięli udział m.in. policjanci, parlamentarzyści oraz władze samorządowe, w tym: Wicewojewoda Ryszard Mićko, Starosta Stargardzki Ireneusz Rogowski wraz z Członkami Zarządu Powiatu: Ireną Agatą Łucką oraz Adamem Chrałowiczem, a także Prezydent Miasta Sławomir Pajor.

O pracy jednostki w 2014 roku opowiedzieli Komendant Powiatowy Policji w Stargardzie insp. Zenon Atras oraz jego zastępca mł. insp. Sławomir Hancewicz. Policjanci przeprowadzili 31 tys. interwencji, wylegitymowali 89 tys. osób oraz przeprowadzili przeszło 11 tys. wywiadów. Średnio funkcjonariusze podejmowali 4 interwencje w ciągu jednej godziny. W porównaniu do poprzedniego, 2013 roku, spadła ilość przestępstw. Policjanci do swoich sukcesów zaliczyli m.in. wykrycie sprawcy zabójstwa, napadu rabunkowego z bronią oraz zatrzymanie podejrzanego o handel ludźmi. W 2014 roku policjanci osiągnęli również wiele sukcesów w walce z przestępczością narkotykową. W całym województwie, jak przyznał komendant Sawicki, nie poradzono sobie natomiast z kradzieżą samochodów.

Rozmowy dotyczyły także wsparcia kadrowego. Do stargardzkiej jednostki w 2014 roku skierowano niemal 700 szczecińskich mundurowych. Ponadto, dzięki pomocy finansowej samorządów, patrole na terenie powiatu zasilili policjanci odbywający staż adaptacyjny.
Podczas odprawy wielokrotnie podkreślano, że statystyki to jedynie narzędzie pomocnicze, które umożliwia przyjrzenie się temu, co można jeszcze poprawić.

- Za tymi statystykami stoi człowiek, wasza praca – wojewoda zwrócił się do policjantów w imieniu wszystkich samorządowców. Ryszard Mićko wysoko ocenił pracę stargardzkich funkcjonariuszy, a szczególnie współpracę komendanta z samorządami.

Podsumowując ubiegły rok, nie mogło zabraknąć informacji o nowej komendzie. Komendant Atras powiedział:
- Gdyby nie inicjatywa Powiatu Stargardzkiego rozpoczęcie budowy nie byłoby możliwe. Finansowe wsparcie Powiatu oraz Miasta umożliwiło przygotowanie dokumentacji technicznej.

Komendant podziękował także wójtom i burmistrzom za wsparcie, które umożliwiło przeprowadzenie remontów i przeniesienie punktów przyjmowania interesantów oraz posterunków w niektórych gminach.

źródło: Powiat Stargardzki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages