>> Miejskie i powiatowe podsumowanie 2014 roku - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 22 stycznia 2015

>> Miejskie i powiatowe podsumowanie 2014 roku

O najważniejszych działaniach w 2014 roku oraz o czekających nas wyzwaniach, mówiono podczas spotkania noworocznego zorganizowanego przez Starostę Stargardzkiego Ireneusza Rogowskiego oraz Prezydenta Miasta Stargard Sławomira Pajora. Po raz pierwszy odbyło się ono w sali Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych przy Centrum Kształcenia Praktycznego.

 fot. Tadeusz Surma
 
Miejsce spotkania wybrano nieprzypadkowo. W ten sposób podkreślone zostały dotychczasowe działania na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego w powiecie stargardzkim. Była to doskonała okazja do pokazania specjalistycznych pracowni do nauki zawodu CKP, m.in. sterowników programowalnych PLC oraz otwartego w ubiegłym roku Technicznego Centrum Edukacji HTEC.

W spotkaniu 16 stycznia uczestniczyli samorządowcy, wójtowie i burmistrzowie, radni powiatowi i miejscy, dyrektorzy, przedstawiciele służb mundurowych, jednostek i instytucji oraz duchowieństwa z powiatu stargardzkiego.

Coroczne spotkanie organizowane jest przede wszystkim po to, aby podsumować i zaprezentować, jakie działania udało się zrealizować w danym roku. W tym celu przygotowano dwa kilkunastominutowe filmy prezentujące 2014 rok na terenie miasta i powiatu. Po przedstawieniu inwestycji, projektów i najważniejszych wydarzeń, głos zabrali gospodarze uroczystości. Starosta zaznaczył, że wśród uczestników spotkania jest wiele nowych osób: radnych oraz włodarzy gmin, dlatego tak istotna jest współpraca. „I właśnie tego życzę sobie i Państwu – dobrej, owocnej współpracy” – podsumował starosta.

Na koniec starosta wraz z prezydentem wznieśli toast. Był to koniec oficjalnej uroczystości, po której goście zostali zaproszeni do obejrzenia pracowni Centrum Kształcenia Praktycznego. O artystyczną oprawę spotkania noworocznego zadbała Stargardzka Orkiestra Dęta pod kierownictwem Mirosława Wesołowskiego.

źródło: Powiat Stargardzki 
fot. Tadeusz Surma

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages