>> Zebrano prawie 50 litrów krwi dla chorego policjanta - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 8 grudnia 2014

>> Zebrano prawie 50 litrów krwi dla chorego policjanta

08.12.2014
poniedziałek

W sumie przed Komendą Powiatową Policji w Stargardzie Szczecińskim 107 osób oddało krew. Łącznie to prawie 50 litrów tego cennego daru. Jednak krew na rzecz sierż.szt. Krzysztofa Rodzocha oddawana jest na terenie całego kraju, a do udziału w akcji włączyły się między innymi pozostałe komendy powiatowe policji z województwa zachodniopomorskiego.W ramach pomocy sierż.szt. Krzysztofowi Rodzochowi Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie Szczecińskim wraz z Policyjnym Klubem Honorowych Dawców Krwi SHDK RP i przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie zorganizowali akcję poboru krwi.

 Podczas poniedziałkowej akcji, w której udział wzięli między innymi policjanci, wojskowi, strażacy, rodzina, przyjaciele, znajomi, a także osoby postronne łącznie krew oddały 72 osoby, co dało 32,5 litra krwi. Jednak do ambulansowego poboru krwi przed Komendą Powiatową Policji w Stargardzie Szczecińskim zgłosiło się tak wiele osób, że z przyczyn technicznych nie wszyscy zdołali oddać ten cenny dar, jakim jest krew.


Z tego też powodu ponowna taka akcja zorganizowana została po raz kolejny i dzisiaj od godziny 9.00 przed stargardzką komendą przy ulicy Warszawskiej 29 wszyscy zainteresowani ponownie mogli oddać krew. Tym razem nie było niekończących się kolejek, ale zainteresowanych nie brakowało. I tak 35 kolejnych osób przyczyniło się do ratowania ludzkiego życia.Wszystkim serdecznie dziękujemy, a jednocześnie gratulujemy. Łącznie przed stargardzką komendą krew oddało 107 siedem osób. W ten sposób zebrano prawie 50 litrów tego cennego niezastąpionego leku, jakim jest krew.  


źródło: KPP Stargard


 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages