>> W Stargardzie Święty Mikołaj naprawdę istnieje - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 22 grudnia 2014

>> W Stargardzie Święty Mikołaj naprawdę istnieje

22.12.2014
poniedziałek

Ponad 100 kolorowych prezentów, mnóstwo uśmiechów na twarzach najmłodszych, chwile wzruszeń (również dla samych „Mikołajów”) – tak w skrócie można podsumować  stargardzką odsłonę akcji „Gwiazdor”. W jej ramach pracownicy Bridgestone Stargard spełnili świąteczne marzenia podopiecznych ośrodków i domów dziecka z powiatu stargardzkiego.Zakończenie akcji odbyło się w piątek, 19 grudnia w Klubie Garnizonowym przy ul. 11 Listopada w Stargardzie Szczecińskim. Podczas dwugodzinnego spotkania dzieci mogły wziąć udział we wspólnej zabawie oraz porozmawiać ze Św. Mikołajem i jego pomocnikiem. Na wszystkich czekały prezenty od „Mikołajów” Bridgestone Stargard, które zostały przygotowane na podstawie listów napisanych przez najmłodszych.

Wręczanie prezentów było naprawdę wzruszające, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, które przekazywały Św. Mikołajowi specjalnie przygotowane podziękowania. Widząc taką radość maluchów, odczuwa się prawdziwą satysfakcję i magię Świąt Bożego Narodzenia – mówiła Kinga Parasiak, jeden z koordynatorów akcji Bridgestone Stargard. Cieszymy się, że już po raz drugi mogliśmy zorganizować stargardzką odsłonę akcji „Gwiazdor”. Planujemy, że św. Mikołaj BSST odwiedzi dzieci również w przyszłym roku, realizując w ciągu najbliższych miesięcy kilka innych działań na rzecz najbliższego otoczenia.

Ogólnopolska akcja „Gwiazdor” opiera się na tradycji pisania listów do Św. Mikołaja (Gwiazdora). Darczyńcy kupują prezenty opisane w liście, a następnie z pomocą koordynatorów i wolontariuszy przekazują je ich autorom – podopiecznym ośrodków zajmujących się pomocą dzieciom osieroconym lub z rodzin dysfunkcyjnych czy ubogich. Akcja rozpoczęła się 12 lat temu z inicjatywy grupy znajomych, którzy przygotowali kilkanaście paczek dla dzieci z jednego ośrodka Caritas. Z roku na rok jej skala rosła. I tak oto początkowa liczba prezentów wzrosła ponad 170-krotnie, a jeden ośrodek zamienił się w kilkadziesiąt innych (m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie czy Warszawie, nie omijając też Stargardu Szczecińskiego).
źródło: Beata Grześkowiak/Bridgestone Stargard
 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages