>> Bajarze opanowali Książnicę - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

wtorek, 9 grudnia 2014

>> Bajarze opanowali Książnicę

09.12.2014
wtorek


Tytuł stargardzkiego Bajarza i Opowiadacza Legend A.D. 2014 otrzymała Nailah Witha z klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Stargardzie prezentując legendę o „O bednarzu Sowie, który Sowno założył”.
W Książnicy Stargardzkiej już po raz szósty odbył się Stargardzki Turniej Bajarza i Opowiadacza Legend. Jest to konkurs skierowany do uczniów klas IV - VI o zasięgu miejskim i powiatowym. Jego popularność sprawia, że jest to kolejne przedsięwzięcie, zapoczątkowane przez stargardzką bibliotekę, które na stałe już weszło do kalendarza cyklicznych wydarzeń kulturalnych odbywających się w Stargardzie. 

Godnym uwagi jest również fakt, że turniej oratorski o takim charakterze nie jest, dla jego uczestników, łatwym wyzwaniem. Łączy on bowiem sztukę monodramu z grą aktorską, łącząc ruch i gest sceniczny niejednokrotnie z piosenką, podkładem muzycznym i z efektami dźwiękowymi. Wszystko to sprawia, że Jurorzy niejednokrotnie mają problem z wyłonieniem laureatów tego konkursu. Podobnie było i w tym roku, kiedy to Komisja konkursowa w składzie: Grzegorz Lipko - jej Przewodniczący - nauczyciel i znany animator teatralny oraz Małgorzata Janowicz i Beata Śpiechowicz z Książnicy Stargardzkiej, musiała podjąć taką decyzję.

Uczestnicy Turnieju, poprowadzonego przez jego pomysłodawczynię, Marię Gąssowską - kierownika Działu Dziecięco-Młodzieżowego Książnicy, na samym jego początku wylosowali kolejność prezentacji. Następnie, dzięki przygotowanym, konkursowym legendom, przenieśli oglądającą ich publiczność w tajemniczy świat dawnych opowieści i niezwykłych historii. Było to zrobione w tak przekonujący sposób, że i jurorzy w swojej ocenie byli jednomyślni. Ich zdaniem był to, ze wszystkich dotychczasowych edycji, Turniej stojący na najwyższym poziomie.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali słodkości oraz dyplomy uczestnictwa, a laureatom trzech pierwszych miejsc nagrody i specjalne dyplomy wręczył dyrektor Książnicy Stargardzkiej Krzysztof Kopacki. Zostali nimi:
3. miejsce – Kinga Klejdysz kl. VI, SP nr 5 w Stargardzie – legenda o „O krzyżu pokutnym”,
2. miejsce – Dalia Aghmane kl. IV, SP nr 4 w Stargardzie – legenda o „O Sydonii”,
 
Natomiast tytuł stargardzkiego Bajarza i Opowiadacza Legend A.D. 2014 otrzymała Nailah Witha z klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Stargardzie prezentując legendę „O bednarzu Sowie, który Sowno założył”. Książnica Stargardzka już zaprasza wszystkich chętnych do siódmego Turnieju w przyszłym roku, który tradycyjnie rozegrany zostanie Jesienią.
źródło: UM Stargard


 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages