>> Świąteczny weekend był bezpieczny - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 3 listopada 2014

>> Świąteczny weekend był bezpieczny

03.11.2014
poniedziałek


Stargardzcy policjanci przez ostatnie dni brali udział we wzmożonych działaniach kontrolnych, w  trakcie, których dbali o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających cmentarze. W czasie weekendu na drogach doszło do jednego wypadku. Ponadto mundurowi zatrzymali jednego nietrzeźwego kierowcę. W celu zapewnienia ładu i porządku publicznego, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci stargardzkiego garnizonu służbę pełnili zarówno w rejonach cmentarzy znajdujących się na terenie naszego miasta jak również na terenie miejscowości powiatu stargardzkiego. Podczas tegorocznych działań stargardzkich policjantów wspomagali funkcjonariusze Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej, a także mundurowi pełniący służbę w ramach stażu adaptacyjnego.

Dbając o płynność ruchu pojazdów policjanci stargardzkiej drogówki monitorowali ulice dojazdowe do cmentarzy i w przypadku wystąpienia utrudnień kierowali ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach Stargardu Szczecińskiego. Natomiast dzielnicowi, policjanci Referatu Patrolowo - Interwencyjnego oraz kryminalni dbali o porządek i bezpieczeństwo na cmentarzach oraz w ich bezpośrednim pobliżu.

Większa liczba policjantów niż zazwyczaj zarówno w patrolach pieszych i zmotoryzowanych możliwa była i nadal jest dzięki adeptom, którzy do służby w ramach stażu adaptacyjnego skierowani zostali na teren Stargardu Szczecińskiego. 30 policjantów po pozytywnie zakończonym szkoleniu podstawowym łącznie  przez ponad 6 tygodni, pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy naszego miasta oraz 10 policjantów Oddziału Prewencji ze Szczecina, tajniki pracy policyjnej poznawać będą na terenie powiatu stargardzkiego. W taki sposób do połowy grudnia Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie Szczecińskim już po raz kolejny zyskała dodatkowych stróżów prawa. Tym razem aż 40.

Wzmożone kontrole i działania zapewniające bezpieczeństwo nie dotyczyły tylko soboty, lecz poprzedzały świąteczny dzień i trwały jeszcze dzisiaj rano. W tym czasie na drogach powiatu stargardzkiego doszło do jednego wypadku drogowego, w którym dwie osoby zostały ranne. Na szczęście nikt nie zginął.

Otóż w piątek około godziny 17.00 w Chociwlu na Drodze Krajowej nr 20 bus zderzył się z motorowerem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 47-letni kierowca VW Transportera na skrzyżowaniu w kierunku Dobrzan usiłując skręcić w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerowi jadącemu z przeciwka. Wskutek zderzenia 18-letni kierowca jednośladu oraz jego 16-letnia pasażerka z obrażeniami ciała przetransportowani zostali do szczecińskich szpitali.

Ponadto w niedzielę w Dobrzanach policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 26-latek w organizmie miał niespełna dwa promile alkoholu. W roku ubiegłym na drogach powiatu stargardzkiego odnotowaliśmy dwa wypadki drogowe  oraz zatrzymaliśmy 10 nietrzeźwych kierujących.
 
 

źródło: KPP Stargard
 
 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages