>> Obwodnica Kobylanki zostanie zamknięta dla ruchu - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 13 listopada 2014

>> Obwodnica Kobylanki zostanie zamknięta dla ruchu

13.11.2014
czwartek

 Według informacji Radia Szczecin w przyszłym tygodniu obwodnica Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa zostanie zamknięta dla ruchu. Objazdy poprowadzą starym przebiegiem drogi krajowej nr 10, przez wspomniane miejscowości.

targeo.pl


Zamknięcie jednojezdniowej części drogi S-10 związane jest z montażem separatorów ruchu na całym 8-kilometrowym odcinku drogi. Zmiana organizacji ruchu ma zwiększyć bezpieczeństwo na tej trasie do czasu wybudowania drugiej jezdni drogi ekspresowej. Projekt jej budowy znalazł się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020.

Ostateczny termin zakończenia robót drogowych zaplanowano na 10 grudnia 2014 roku. Jeśli pogoda pozwoli prace mogą zacząć się już w przyszłym tygodniu i skończyć wcześniej. Mają potrwać 10 dni. Grzegorz Dziedzina, zastępca dyrektora GDDKiA w Szczecinie zapewnia w wyborczej.pl, że chce zacząć roboty w listopadzie i w listopadzie je skończyć.

Prace będą obejmowały usunięcie oznakowań poziomych na jezdni i namalowanie nowych oraz montaż separatorów ruchu składających się z metalowych słupków połączonych trzema linkami stalowymi. Zmianie ulegnie szerokość pasa awaryjnego, zostanie on zwężony. Na całym odcinku drogi zostanie wprowadzony całkowity zakaz wyprzedzania.

Zmiany podyktowane są przede wszystkim poprawą bezpieczeństwa. Kierowcy popełniają wiele błędów w miejscach, gdzie drogi dwujezdniowe zmieniają się w jednojezdniowe. Według ustaleń policji częstymi przyczynami wypadków na tym odcinku są również zaśnięcie za kierownicą oraz zjechanie na przeciwny pas ruchu. 

Do sierpnia 2014 roku na obwodnicy Kobylanki zginęło 11 osób. Koszt zmiany organizacji ruchu to ponad 1,5 mln zł.


 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages