>> Ekonomik w finale 'Zielonej Energii' - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 24 listopada 2014

>> Ekonomik w finale 'Zielonej Energii'

24.11.2014
poniedziałek

14 listopada w Szczecinie odbył się finał wojewódzkiego projektu profilaktycznego „Zielona Energia”, w którym udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie. 

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Muzeum Narodowe oraz Wyspa Bielawa były areną zmagań konkursu przeprowadzonego w formie gry miejskiej pt. „Inwazja Pixelian”, zorganizowanej przez Wydział Nauk o Ziemi i WOPR w Szczecinie. 


Wykorzystując wiedzę z tematyki bezpieczeństwa, ekologii oraz żywienia, zadaniem uczestników było udzielenie pomocy przybyszom nieznanej cywilizacji pixelianom, aby ci mogli powrócić na swoją macierzystą planetę. Zespół Szkół nr 2 reprezentowała pięcioosobowa drużyna w składzie: Paweł Włodarczyk, Radosław Malinowski, Magda Łukowska, Mateusz Tymejczyk, Paweł Badowski wraz z opiekunami: Mariuszem Stencel i Agnieszką Sawą. Nietypowa, a zarazem ciekawa forma rywalizacji była doskonałą okazją do oceny nabytych umiejętności i wiedzy z zakresu zachowań proekologicznych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia.


Reprezentanci „ekonomika” za udany występ w konkursie zostali nagrodzeni grami edukacyjnymi, koszulkami oraz maseczkami do resuscytacji. Zespół Szkół nr 2 z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty – Marii Boreckiej otrzymał fantoma do nauki resuscytacji.

źródło: Powiat Stargardzki

 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages