>> Druga nitka obwodnicy Kobylanki już pewna - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

środa, 26 listopada 2014

>> Druga nitka obwodnicy Kobylanki już pewna

26.11.2014
środa


Budowa drugiej nitki drogi krajowej nr 10 do Stargardu znalazła się w pakiecie podstawowym rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2020. Do tej pory wpisana była na listę rezerwową.
 
- To bardzo ważna inwestycja z perspektywy rozwoju Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego. Gratuluje Prezydentowi Sławomirowi Pajorowi i mieszkańcom determinacji w walce o tę drogę. Za wsparcie dziękuję parlamentarzystom – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

POSŁUCHAJ: Gabriela Wiatr z Urzędu Marszałkowskiego dla Radia Stargard: Inwestycja została wpisana do pakietu podstawowego

POSŁUCHAJ: Gabriela Wiatr z Urzędu Marszałkowskiego dla Radia Stargard: Nie wadomo kiedy inwestycja się rozpocznie 

- To wspaniała informacja! Dużo rozmawialiśmy na ten temat z marszałkiem Geblewiczem. Ta inwestycja jest bardzo potrzebna choćby z racji zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi nr 10. Potrzebna jest jednak nasza dalsza determinacja po to, aby druga nitka została zrealizowana jak najszybciej – komentuje prezydent Sławomir Pajor.

Rząd przeznaczył prawie 100 mld zł na realizację podstawowego pakietu drogowego, w którym ujęta została również II nitka obwodnicy Zieleniewa i Kobylanki w ciągu drogi krajowej nr 10 o standardzie drogi ekspresowej. Lista rezerwowa obejmuje 12 inwestycji, które dzisiaj nie mają jeszcze finansowania. Ich koszt szacuje się na niecałe 30 mld zł. Biorąc pod uwagę, że oszczędności na przetargach, które dzisiaj są realizowane, sięgają 25-30 % wartości inwestycji, można śmiało powiedzieć, że realizacja zadań także z listy rezerwowej nie jest niczym zagrożona.

źródło: UM Stargard
 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages