>> Czy w Stargardzie powstanie Galeria Ina? - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 3 listopada 2014

>> Czy w Stargardzie powstanie Galeria Ina?

03.11.2014
poniedziałek

Pomysł Galerii Handlowej Ina w okolicach ulicy 9 Zaodrzańskiego Pułku Piechoty pojawił się w 2012 roku i upadł po protestach stargardzkich kupców oraz niekorzystnych planach zagospodarowania przestrzennego tego terenu. Obecnie firma RWS Group wznawia prace projektowe związane z inwestycją po przerwie wynikającej z przyczyn administracyjnych.Firma RWS Investment Group informuje na swojej stronie internetowej, że inwestycja może ruszyć w 2015 roku, ponieważ w listopadzie powinny zakończyć się prace nad utworzeniem Warunków Zabudowy. Planowana powierzchnia Retail Parku to 10 000 m2.

Początkowo Galeria Ina miała być obiektem jednobryłowym o charakterze handlowym wraz z osiedlem mieszkaniowym. Większość powierzchni handlowej miały zajmować punkty rozrywki, m.in. pięć sal kinowych, kręgielnia, klub bilardowy, fitness czy nowoczesna turbina- symulator jazdy na nartach. Plan inwestycji zakładał również powstanie punktu gastronomicznego sieci KFC lub McDonald's.  Planowano 105 sklepów, kawiarni i restauracji.Na początku roku Sąd Administracyjny uchylił uchwałę stargardzkiej rady miejskiej w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu w rejonie ulic Szczecińskiej i 9. Zaodrzańskiego Pułku Piechoty. Miasto złożyło kasację od wyroku, ale przegrało sprawę. Dlatego firma RWS Group na nowo planuje inwestycję, zmieniając jednak jej pierwotny charakter.

Przedstawiciele firmy RWS Investment Group zmianę tą usprawiedliwiają niechętnym stosunkiem miasta do inwestycji. "Realizacja budowy Galerii Ina przy ul. 9. Zaodrzańskiego Pułku Piechoty, na skutek działań władz miejskich uniemożliwiających realizację poprzez uchwalenie niekorzystnego i nieakceptowalnego ekonomicznie planu, jest na etapie koncepcji oraz oczekiwania na wydanie nowych warunków zabudowy. Przypominamy, iż sąd uchylił plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony przez Miasto dopatrując się niezgodności ze studium. Gdyby nie negatywne nastawienie władz miejskich do inwestycji mającej służyć mieszkańcom Stargardu Szczecińskiego do korzystania ze sklepów, a także z całej funkcji kulturotwórczo-rekreacyjnej bez konieczności wyjazdów w takim celu do Szczecina, to Galeria Ina byłaby już otwarta."- brzmi oficjalne stanowisko firmy udzielone mój_stargard.

Z przedstawionych wizualizacji wynika, że powierzchnia Galerii Ina zmniejszy się, będzie mniej sklepów oraz punktów gastronomicznych, nie wykluczając, że zabraknie znanej sieci fast food. Prawdopodobnie w nowym kompleksie handlowym składającym się z kilku mniejszych budynków nie będzie również wspomnianej wcześniej ilości punktów rozrywki.

Oficjalne informacje na temat inwestycji poznamy po otrzymaniu Warunków  Zabudowy wspomnianych terenów, które ma mieć miejsce jeszcze w listopadzie.


 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

7 komentarzy:

 1. No to będziemy mieli kolejne centrum handlowe na poziomie Kauflandu, poprzedni budynek przy najmniej miał jakiś wygląd, kiedy miasto w końcu się obudzi i dostrzeże że taki obiekt mieszkańcy Stargardu chcą. To jest miasto a nie prywatny folwark kilku osób w mieście.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejny moloch chandlowy? Niech miasto inwestuje w cos naprawde potrzebnego jak np. mieszkania dla najubozszych (socjalnych, komunalnych) czy dla mlodych, miejsca dla dzieci i mlodziezy zeby nie szwedaly sie po miescie bez celu i nie myslaly co narozrabiac z nudow albo zeby nie siedzialy przed komputerami w domach a nie kolejne miejsca chandlowe, wystarczy nam kaufland, tesca, biedronki (nawet w planie jest budowa kolejnej) lidli czy innych wiekszych czy mniejszych marketow....

  OdpowiedzUsuń
 3. Zajmijcie się nasi drodzy urzędnicy miasta Stargard np. oświetleniem w parkach przy Inie (Popiela). Drugie - jechaliście kiedykolwiek po Brzozowej przy stadionie? Nie? Polecam... jazda w górę, w dół, w górę... itk., pewnie dwa lata i wszystko szlak trafi i znów będzie na tej ulicy mnóstwo dziur!
  A może pieniążki warto byłoby wydać na budynek dawnego pks? - bo tylko straszy nas wszystkich. Jest wiele potrzebnych inwestycji w naszym mieście, ale oczywiście musi powstać kolejna galeria handlowa, która będzie świecić pustkami. Pozdrawiam
  Ania - Stargard

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście przysięgam, że jak to g**wno wybudują na kształt Kauflandu, to wyjeżdżam z tego miasta w trybie natychmiastowym. Niech się Pan Pajor obudzi, bo nie wie, czego tak naprawdę mieszkańcy chcą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy pierwszy raz usłyszałem o planach wybudowania tej galerii byłem zadowolony że będziemy mieli w końcu obiekt tego typu z kinem na miejscu w Stargardzie, ale teraz jestem negatywnie nastawiony do nowej koncepcji centrum handlowego. Inwestor nie powinien się tak łatwo poddawać, władze naszego miasta bronią interesów wąskiej grupy i kompletnie nie reprezentują potrzeb mieszkańców.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pytanie po co kolejne kino. W naszym SCK czasem nie puszczają seansów bo przyjdą dwie osoby....tak było przy "Papuszy".

  OdpowiedzUsuń
 7. ehe kolejna porazka :_(

  OdpowiedzUsuń

Post Bottom Ad

Pages