>> Wypadek niemieckiego autokaru pod Chociwlem - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 9 października 2014

>> Wypadek niemieckiego autokaru pod Chociwlem

09.10.2014
czwartek


Wypadek drogowy na krajowej dwudziestce pomiędzy Chociwlem, a Węgorzynem skutkował przetransportowaniem śmigłowcem 27-letniej mieszkanki Świdwina do szczecińskiego szpitala. Trzydziestu pozostałych niemieckich uczestników zdarzenia nie doznało obrażeń ciała.

Dzisiaj około godziny 17.30 na drodze krajowej nr 20 samochód osobowy zderzył się z autokarem przewożącym niemieckich muzyków.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letnia mieszkanka Świdwina jadąc od strony Węgorzyna w kierunku Chociwla za łukiem drogi nie zapanowała nad pojazdem i wjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie w przeciwnym kierunku poruszał się autokar na niemieckich numerach rejestracyjnych. Jego kierowca usiłował jeszcze zjechać do boku, jednak strome pobocze nie pozwoliło uniknąć zderzenia. W pojeździe tym łącznie znajdowało się 30 osób zamieszkujących na terenie Niemiec. Wszyscy do Polski przyjechali z oddalonego o blisko 100 km od granicy państwa Neustrelitz. Sąsiedzi z zachodniej granicy to muzycy w większości w wieku od 14-18 lat.

Na skutek wypadku kierująca audi A3 z obrażeniami ciała śmigłowcem przetransportowana została do szczecińskiego szpitala, zaś zarówno kierowca jak i pasażerowie autokaru nie doznali obrażeń ciała.

Na miejscu specjalista kryminalistyki zabezpieczył ślady, a śledczy przeprowadzili czynności dochodzeniowo śledcze, które teraz pozwolą dokładnie ustalić przyczyny i okoliczności zdarzenia. Ponadto funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zorganizowali objazdy tak, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu, które trwały do późnych godzin wieczorowo-nocnych.

 Ponadto wskutek wypadku autokar nie nadawał się do dalszej jazdy, a kolejny, który zorganizowany został w zastępstwie przybył dopiero po kilku godzinach. W tym czasie będąca na miejscu zdarzenia Burmistrz Chociwla – Ewa Ludwińska natychmiast zorganizował miejsce, w którym 30 uczestników zdarzenia ten czas mogło przeczekać. W Hali Widowiskowo-Sportowej w Chociwlu wszyscy skorzystali z ciepłego posiłku, opieki medycznej, a nastolatkowie czas dodatkowo umilili sobie wykorzystując wyposażenie obiektu sportowego.  źródło: KPP Stargard

 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages