>> Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2015 - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 2 października 2014

>> Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2015

02.10.2014
czwartek


Fontanna wielowytryskowa, sygnalizacja świetlna, modernizacje ulic i boisk, zagospodarowanie terenów zielonych - zyskały największe poparcie mieszkańców spośród wszystkich 81 pomysłów zgłoszonych do „Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego 2015”.


W sumie zrealizowanych będzie osiem inwestycji na kwotę około 1 500 000 zł.

Głosowanie trwało trzy tygodnie i zakończyło się 12 września. W sumie do Urzędu Miejskiego napłynęło 10 498 kart. Po weryfikacji okazało się, że ważnych jest 10 224, z czego 3 434 oddanych zostało przez internet. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym łącznie nadesłano 8371 kart. Udział mieszkańców w porównaniu z zeszłym rokiem wzrósł o 25 procent. Wśród głosujących 198 osób to uczestnicy inicjatywy w wieku pomiędzy 16 a 18 rokiem życia.


Poniżej przedstawiamy zwycięskie projekty dla każdego z pięciu obszarów.

Obszar nr 1 – Zachód – Letnie

Projekt nr 7. Fontanna wielowytryskowa przy ZSO (dawna SP Nr 12), os. Zachód A5.
Oddanych głosów: 475. Szacowana wartość: ok. 180 000 zł. Zgłaszający: – Adolf Kieczka.
Wg zgłaszającego: Wykonanie fontanny pozwoliłoby na nowoczesne zagospodarowanie terenu przed szkołą. Byłoby to dobre miejsce spotkań mieszkańców nie tylko tego osiedla.

Projekt nr 5. Budowa sygnalizacji świetlnej przy ul. Kościuszki (I etap),
Oddanych głosów: 228. Szacowana wartość: ok. 120 000 zł. Zgłaszający: Bernardeta Kubicka. Wg zgłaszającej: Zwiększenie ruchu samochodowego w tym obszarze zagraża bezpieczeństwu dzieci i ich rodzin, zmierzających do placówek oświatowych. Ograniczenie prędkości i progi zwalniające w dalszym ciągu nie zwiększają bezpieczeństwa, dlatego przydałaby się sygnalizacja.

Obszar nr 2 – Chopina

Projekt nr 7. Przebudowa ogólnodostępnego parkingu przy ul. Węgierskiej.
Oddanych głosów: 270. Szacowana wartość: ok. 150 000 zł. Zgłaszający: Krzysztof Furmańczyk.
Wg zgłaszającego: Realizacja inwestycji mogłaby wyeliminować parkowanie samochodów na chodniku, co stwarza zagrożenie dla pieszych – w tym dzieci wracających ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Projekt nr 5. Modernizacja ul. Węgierskiej.
Oddanych głosów: 237. Szacowana wartość: ok. 150 000 zł. Zgłaszający: Sylwia Erwińska.
Wg zgłaszającej: Modernizacja poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Obszar nr 3 – Śródmieście:

Projekt nr 14. Zagospodarowanie części boiska przy SP nr 3 – ul. Limanowskiego.
Oddanych głosów: 1903. Szacowana wartość: ok. 70 000 zł. Zgłaszający: Patrycja Ryzińska.
Wg zgłaszającej: Inwestycja pozwoli na większą integrację lokalnej społeczności, a także umożliwi młodzieży grą w kosza poza zajęciami lekcyjnymi, a najmłodszym korzystanie z placu zabaw również w dni bardzo słoneczne – dzięki ławeczkom i zadaszonej stacji.

Projekt nr 12. Struga przyjazne wszystkim pokoleniom.
Oddanych głosów: 1865. Szacowana wartość: ok. 230 000 zł. Zgłaszający: Patrycja Ryzińska.
Wg zgłaszającej: Inwestycja pozwoli na stworzenie miejsca do zabawy dla dzieci i młodzieży oraz relaksu dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Podniesione zostanie bezpieczeństwo i porządek na tym terenie.

Obszar nr 4 – Stare Miasto:

​Projekt nr 9. Nasze dzieci na bezpieczne boisko – boisko przy Gimnazjum nr 1, ul. Popiela 2.
Oddanych głosów: 869. Szacowana wartość: ok. 300 000 zł. Zgłaszający: – Arkadiusz Kłyszejko.
Wg zgłaszającego: Projekt zachęci do aktywnego spędzania wolnego czasu – zarówno przez uczniów, jak i pozostałych mieszkańców. W pobliżu nie ma „Orlika”, dlatego młodzież musi korzystać z odległych obiektów.

Obszar nr 5 – Pyrzyckie – Kluczewo – Lotnisko:
Projekt nr 1. Aranżacja zagospodarowania terenu zieleni – plac zabaw dla dzieci młodszych i starszych, wraz z siłownią zewnętrzną – os. Pyrzyckie.
Oddanych głosów: 1024. Szacowana wartość: ok. 300 000 zł. Zgłaszający: Krystian Kowalski, Elżbieta Mochocka , Grzegorz Rybaczuk i Wojciech Seredyński, (4 wnioski).
Wg zgłaszających: Głównym celem projektu jest wykorzystanie dużej wolnej przestrzeni zieleni i stworzenie miejsca sprzyjającego wypoczynkowi. Realizacja inwestycji pozwoli na stworzenie atrakcyjnego i bezpiecznego miejsca, a także spowoduje, że będzie ono częściej odwiedzane przez mieszkańców w różnym wieku.

 źródło: UM Stargard

 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages