>> Stargardzianka na deskach Filharmonii! - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 27 października 2014

>> Stargardzianka na deskach Filharmonii!

27.10.2014
poniedziałek


Wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie okazała się jedną z lepszych! Joanna Mizgier pojawi się w spektaklu „Gombka F.” w reż. Krzysztofa Lubki, opartym na motywach „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza.  Fabule towarzyszy muzyka grana na żywo przez Orkiestrę Symfoniczną szczecińskiej Filharmonii.
Moja przygoda związana z  filharmonią rozpoczęła się w czerwcu. Informacje o castingu do spektaklu „Gombka F.” znalazłam przypadkowo w Internecie. Każdy mógł wziąć w nim udział w zależności od swoich umiejętności. Osobno wybierano tancerzy i aktorów – mówi Joanna.  Casting dla aktorów składał się z dwóch etapów - prezentowania fragmentu tekstu oraz improwizacja, następnie nauczeniu się krótkiej choreografii. Wiadomość z decyzją dla mnie pozytywną otrzymałam po tygodniu – dodaje ze wzruszeniem.


Próby nie należą do najłatwiejszych. Młoda stargardzianka na próbach spędza po
8 godzin dziennie przez kilka miesięcy. Joasia ma przyjemność grać w spektaklu jedną
z głównych ról. To dla nas wielki zaszczyt. Serdecznie jej gratulujemy i wspieramy
– mówi Elżbieta Szumska, dyrektor MDK w Stargardzie, którego Joasia jest wychowanką.


Jestem z niej bardzo dumna. Takie chwile są dla nasz wszystkim najlepszym dowodem na to, że podczas zajęć dzieją się rzeczy ważne, które prędzej czy później zaowocują. Czekaliśmy i zaowocowało. Asia pracowała na to bardzo ciężko – mówi Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz, opiekun artystyczny zespołu teatralnego „Emigatis”, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Stargardzie . 


Joanna Mizgier to wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Stargardzie. W latach 2003 - 2010 uczestniczyła w zajęciach Dziecięcego Zespołu Artystycznego „Rupaki”. Od 2010 do 2013 roku członek zespołu „Poetica”, od 2011 roku należy do zespołu teatralnego „Emigatis”.

źródło: MDK Stargard

 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages