>> Separatory na obwodnicy Kobylanki - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 6 października 2014

>> Separatory na obwodnicy Kobylanki

06.10.2014
poniedziałek

Będzie bezpieczniej na obwodnicy Kobylanki, Morzyczyna i Zieleniewa. Po serii tragicznych wypadków, do końca roku powstaną tam tzw. separatory oddzielające pasy ruchu.


Obwodnica jest jednym z najczarniejszych punktów na zachodniopomorskich trasach. Tu z dwujezdniowej drogi staje się ona jednojezdniowa - po jednym pasie ruchu w każdą stronę. I choć wygląda na drogę bezpieczną, bo jest nowa, równa i szeroka, to są to tylko pozory.

Kierowcy mówią, że to miejsce błędów nie wybacza i wystarczy przypomnieć 3 groźne wypadki, jakie wydarzyły się tu w wakacje. 1 lipca samochód zjechał na przeciwny pas ruchu, uderzył w busa, kierowca zginął na miejscu. Kilka osób zostało rannych. Zaledwie 3 tygodnie później czołowo zderzyły się 2 busy - 7 osób zostało rannych. I 4 sierpnia kolejny wypadek, tir uderzył w auto osobowe, zginęła kobieta i jej 6-letnie dziecko.

Separatory to rozwiązanie dość radykalne, bo na odcinku 5-kilometrowym nie będzie możliwości wyprzedzania, ale też zjechania na przeciwległy pas w razie zaśnięcia czy zasłabnięcia kierowcy, bo po środku będzie przeszkoda. To pozwoli uniknąć zderzeń czołowych.

To rozwiązanie tymczasowe, bo docelowo ma być wybudowana dwujezdniowa droga. Jednak mimo, że to zaledwie 7-kilometrowy odcinek, na inwestycję nie ma pieniędzy i w najbliższych latach również ich nie będzie.

źródło:
http://www.tvp.pl/szczecin/aktualnosci/wiadomosci/separatory-na-obwodnicy-kobylanki/17139594


 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages