>> Otwarto 'Miasteczko rowerowe' w Dobrzanach - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

niedziela, 19 października 2014

>> Otwarto 'Miasteczko rowerowe' w Dobrzanach

19.10.2014
niedziela

 W Dobrzanach można już bezpiecznie uczyć się jeździć rowerami. 13 października 2014 r. powstał w Dobrzanach punkt rekreacyjny, pod nazwą ,,Miasteczko rowerowe” mieszczący się na terenie Zespołu Szkół Publicznych przy ul.. Mickiewicza. W otwarciu brał udział Burmistrz Dobrzan Jan Prościak, Przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Zalewska, ks. Proboszcz Krzysztof Musiałek Dyrektor Szkoły Jerzy Młotkiewicz, Kierownik Posterunku Policji w Dobrzanach Grzegorz Bodys jak i inni zaproszeni goście a wśród nich policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim, którzy uczyli młodych rowerzystów zasad ruchu drogowego.

Jest to pierwsza taka inwestycja w Gminie Dobrzany, której koszt wynosił około 55 000 złotych. Część środków finansowych pochodziła z Unii Europejskiej, a druga część z Urzędu Miasta i Gminy Dobrzany.Podstawowym założeniem powstałego nowego ,,Miasteczka rowerowego” jest odzwierciedlenie w skali mikro rzeczywistości drogowej z jaką na drogach mogą spotkać się młodzi rowerzyści.

Nowy obiekt pozwoli min. na zwiększenie dostępności do kształcenia umiejętności praktycznych przez dzieci i młodzież, właściwe przygotowanie do egzaminu na kartę rowerową jak i popularyzacji roweru jako środka transportu i rekreacji.

Są ulice, ścieżki rowerowe, skrzyżowania, rondo, oznakowanie pionowe. W najbliższym czasie infrastruktura ma jeszcze się rozwinąć.

źródło: KPP Stargard


 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages