>> Dni z Sienikiewiczem w Książnicy Stargardzkiej - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

wtorek, 21 października 2014

>> Dni z Sienikiewiczem w Książnicy Stargardzkiej

21.10.2014
wtorek


Około 200 uczniów stargardzkich szkół ponadgimnazjalnych, w dniach od 21 do 25 października, uczestniczyć będzie w wielkiej akcji Książnicy Stargardzkiej zatytułowanej "5 DNI Z SIENKIEWICZEM". Akcja jest pokłosiem, zainicjowanego, już po raz trzeci przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Narodowego Czytania Arcydzieł Literatury Polskiej.W tym roku w centrum tej szczytnej idei była Trylogia Henryka Sienkiewicza. W przeciwieństwie do tamtego, jednodniowego wydarzenia, które miało miejsce w dniu 6 września br., Książnica Stargardzka wychodzi z cyklem pięciodniowych imprez temu właśnie poświęconych.

Piątego dnia akcji, w sobotę 25 października, nastąpi jej Wielki Finał gdzie m.in. znani i lubiani stargardzianie czytać będą fragmenty sienkiewiczowskiej Trylogii pod hasłem „Ogniem i Vipem”. Zostanie także rozstrzygnięty Konkurs Plastyczny skierowany do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którego tematem wiodącym są przygody bohaterów sagi napisanej przez Sienkiewicza ku „pokrzepieniu serc” w trudnych czasach zaborów pod koniec XIX wieku.
 
Wstęp na sobotni Wielki Finał, który rozpocznie się o godzinie 11.00 w Sali Teatralnej Książnicy (znajdującej się na I piętrze) jest wolny. Pracownicy Książnicy zapraszają wszystkich, którzy znają i tych, którzy nie znają Trylogię. Na uczestników Akcji dodatkowo czekają przygotowane przez bibliotekarzy:
-  dialogi na potopowe nogi,
-  ciekawostki z epoki,
-  zgadywanki - ubieranki,
-  sejmikowe gardłowanie,
-  megakrzyżowka - hajda na Szweda!,
-  zrób sobie zdjęcie, czyli fotoPotop w Sali Portretowej,
-  staropolskie przysmaki w Karczmie „U Skryby”.
 
Akcja Książnicy Stargardzkiej "5 Dni z Sienkiewiczem" została objęta Honorowym Patronatem Posłanki Zofii Ławrynowicz i Prezydenta Miasta Stargard Szczeciński Sławomira Pajora.

źródło: UM Stargard

 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages