>> Będą kolejne nowe autobusy dla MZK Stargard - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

sobota, 4 października 2014

>> Będą kolejne nowe autobusy dla MZK Stargard

043.10.2014
sobota

 
W Urzędzie Miejskim w Stargardzie podpisana została umowa na dofinansowanie zakupu autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. To kolejna proekologiczna inwestycja w miejski tabor, która będzie służyć wszystkim mieszkańcom. W uroczystości uczestniczył wiceminister ochrony środowiska Stanisław Gawłowski.

 

Umowę o dofinansowaniu podpisali: marszałek województwa Olgierd Geblewicz oraz prezydent Sławomir Pajor. Dzięki tej umowie, już w marcu 2015 roku do Stargardu trafią trzy kolejne nowoczesne autobusy, które wejdą w skład taboru MZK. 
Autobusy będą wyposażone w silniki spełniające normę emisji zanieczyszczeń oraz niską podłogę. Będą charakteryzowały się znacznie niższym poziomem awaryjności.

Stanisław Gawłowski, wiceminister ochrony środowiska na temat stargardzkiej inwestycji wypowiedział się z uznaniem. - Cieszę się, że Stargard stawia na takie inwestycje. To zaprocentuje w przyszłości, ponieważ normy unijne dotyczące emisji dwutlenku węgla są coraz bardziej restrykcyjne. Ci samorządowcy w Polsce, którzy pierwsi będą finansować w tego typu rzeczy, będą też wygrywać w pierwszej kolejności – powiedział Gawłowski.

Dodatkowo, zakup nowych autobusów poprawi komfort jazdy pasażerów, co przyczyni się do zwiększenia liczby użytkowników korzystających z transportu publicznego. Dobrane w projekcie wielkości autobusów typu MAXI w pełni odpowiadają dopasowaniu do istniejących i perspektywicznych potrzeb przewozowych. Duży nacisk położono także na rozwiązania techniczne podnoszące bezpieczeństwo użytkowników. Każdy autobus zostanie wyposażony w system cyfrowego monitoringu wizyjnego.
Zakup nowego taboru autobusowego dla Miejskiego Zakładu Komunikacji w Stargardzie zostanie dofinansowany w wysokości 85 procent z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego (RPO WZ). Całkowita wartość projektu wynosi 3 045 400 złotych. Blisko 2,6 miliona złotych będzie pochodzić z UE.

Marszałek Olgierd Geblewicz odniósł się do zarzutów, że dofinansowany jest tabor w Stargardzie, a nie w Szczecinie. – Szczecin otrzymał już wiele środków na te cele. Natomiast nam zależy na dalszym, zrównoważonym i zintegrowanym rozwoju Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Cieszę się, że kolejny raz podpisuję umowę w Stargardzie na dofinansowanie. Jest to niewątpliwie wzmacnianie potencjału miasta i wiąże się z tym, do czego dąży prezydent Pajor, który stawia na rozwój gospodarczy. Z tych autobusów będą korzystać mieszkańcy, również ci dojeżdżający do zakładów pracy – powiedział marszałek Geblewicz.


Prezydent Sławomir Pajor podziękował za dofinansowanie i dotychczasową bardzo dobrą współpracę z władzami województwa. Podkreślił, że podpisana dziś umowa jest kontynuacją inwestycji wymiany taboru MZK.


źródło: UM Stargard


 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages