>> Od piątku Targi Agro Pomerania w Barzkowicach - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 8 września 2014

>> Od piątku Targi Agro Pomerania w Barzkowicach

08.09.2014
poniedziałek Pokazy najnowszego sprzętu rolniczego, wystawy zwierząt hodowlanych i ozdobnych, stoiska z produktami regionalnymi, przegląd zespołów ludowych – to tylko niektóre atrakcje XXVII Targów Rolnych „Agro Pomerania 2014”. Wydarzenie posiada status dożynek wojewódzkich. Dziś, w poniedziałek, 8 września br. odbyła się konferencja prasowa dotycząca barzkowickich targów.


 
W konferencji wzięli udział: członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach Irena Agata Łucka, odpowiedzialna za przygotowanie targów.
Barzkowickie Targi Rolne „Agro Pomerania 2014” należą do największych wydarzeń tego typu na Pomorzu Zachodnim.

- W tegorocznych targach udział weźmie  Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, który również wręczy odznaki honorowe „Zasłużeni dla Rolnictwa” oraz prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szatkowski – zapowiedział członek zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.


Bogaty program imprezy zawiera interesujące atrakcje zarówno dla osób zajmujących się zawodowo branżą rolną, jak i wszystkich zainteresowanych kulturą ludową oraz ekologicznym stylem życia. Nie zapomniano również o najmłodszych.


Goście „Agro Pomeranii” zobaczą prezentacje różnych zwierząt hodowlanych oraz wystawę drobiu ozdobnego, królików i gołębi. Targi są również okazją do zapoznawania się z nowoczesnymi maszynami oraz urządzeniami do produkcji rolnej. – „Agro Pomerania” cieszy się rosnącą popularnością. Lista wystawców  jest otwarta, zgłoszenia wciąż napływają. Do dziś zgłosiło się ponad 800 firm. Najnowszy sprzęt rolniczy zaprezentuje ponad 55 firm – wyliczała podczas konferencji dyrektor Irena Agata Łucka.

Kolejny punkt targów to część artystyczna – przegląd zespołów ludowych oraz międzynarodowa wystawa rękodzielnictwa. W sobotę, 13 września na scenie zaprezentuje się 15 kapel.


Członek Zarządu Jarosław Rzepa podkreślił, że sektor rolno-spożywczy rozwija się. Na stoisku Pomorza Zachodniego będzie można spróbować tradycyjnych i regionalnych produktów, których wciąż przybywa na Liście Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Barzkowickie targi nie mogłyby się odbyć bez tradycyjnego ceremoniału dożynkowego i prezentacji najładniejszych wieńców. Dyrektor Irena Agata Łucka podkreśliła, że zwycięzca barzkowickiego konkursu zaprezentuje wieniec na tegorocznych dożynkach prezydenckich w Spale. (20-21 września br) . Uroczystości z okazji ukończenia żniw w województwie zachodniopomorskim poprzedzi msza święta.


Irena Agata Łucka nie chciała zdradzać wszystkich niespodzianek, które czekają na gości tegorocznej „Agro Pomeranii". Powiedziała nam, że wystawy ptaków hodowlanych i ozdobnych zapowiadają się bardzo interesująco, a hodowcy koni z pewnością zainteresuje zimnokrwista rasa  perszeron.


Targi Rolne „Agro Pomerania 2014” odbędą się pomiędzy 12 a 14 września br. w Barzkowicach w powiecie stargardzkim. Targi rozpoczną się o godzinie 9 zawodami sportowymi, w których uczestniczyć będą przedstawiciele Ludowych Zespołów Sportowych. Oficjalne otwarcie targów zaplanowano na godzinę 15.


Organizatorem wydarzenia jest Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.


Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod adresem www.zodr.pl/targi_rolne.html.Barzkowickie Targi Rolne „Agro Pomerania 2014” zostały dofinansowane ze środków pomocy technicznej PROW na lata 2007-2013, schemat III, w ramach realizacji zapisów Planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2015. źródło: UM WZP

 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages