>> Bezpieczna droga do szkoły - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

sobota, 6 września 2014

>> Bezpieczna droga do szkoły

06.08.2014
sobota

Beztroski czas wakacji dobiegł końca, dlatego stargardzka drogówka apeluje do kierowców o szczególną ostrożność na drogach, przede wszystkim w okolicy szkół i przedszkoli. W ramach zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczniom mundurowi prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

W poniedziałek 1 września policjanci ustawiając się w rejonach szkół sąsiadujących z drogami o dużym natężeniu ruchu dbali o to, aby uczniowie bezpiecznie dotarli na pierwszy dzwonek, zarówno na terenie miasta jak i całego powiatu. W ramach działań „Bezpiecznej drogi do szkoły” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zwracają szczególną uwagę na kierowców oraz pieszych stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. Ponadto, kontroli poddawani są kierowcy autobusów, którymi dzieci dojeżdżają do szkół. Tylko jednego dnia mundurowi przeprowadzili aż siedem takich kontroli, m.in. w Starej Dąbrowie, Chociwlu, Marianowie, Dobrzanach oraz na terenie Stargardu. Na szczęście nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.


Taka wizyta drogówki przed szkołą jest również doskonałą okazją do tego, aby przypominać najmłodszym podstawowe zasady prawidłowego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem nowo obowiązujących przepisów dotyczących obowiązku noszenia odblasków przez pieszych poruszających się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym. Policjanci stargardzkiej drogówki rozdawali kamizelki odblaskowe, pulsacyjne breloczki, zawieszki i opaski.


Kolejnym etapem działań będą spotkania z uczniami ukierunkowane na bezpieczeństwo w rejonie dróg. Na zajęciach omówione zostaną tematy związane z podstawowymi przepisami i zasadami ruchu drogowego.

źródło: Powiat Stargardzki 
 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages