>> W sobotę IX Maraton MTB dookoła Jeziora Miedwie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

piątek, 15 sierpnia 2014

>> W sobotę IX Maraton MTB dookoła Jeziora Miedwie

15.08.2014
piątek Już 16 sierpnia rusza największe wydarzenie rowerowe w Stargardzie! IX Maraton MTB dookoła jeziora Miedwie na pewno dostarczy dużej dawki sportowych emocji. Gościem specjalnym imprezy będzie mistrz olimpijski Zbigniew Bródka!


 
W sobotę na 58-kilometrowej trasie zmierzą się setki rowerzystów w różnym wieku. Jedni będą gnać ile tchu do mety by wygrać, dla innych wygraną będzie samo ukończenie trasy. To właśnie jeden z największych atutów tej imprezy, będącej wspaniałą zabawą zarówno dla zaawansowanych rowerzystów, jak i amatorów, którzy mogą spędzić czas w miłej atmosferze, podziwiając piękne okolice przyrody jeziora Miedwie.


Czy w tym roku padnie rekord frekwencji? Dowiemy się już niedługo, choć niemal tradycją stało się, że z roku na rok do maratonu przystępuje coraz większa liczba uczestników. Maraton MTB organizowany przez Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów, to również doskonała propozycja na sobotę dla osób, które nie biorą w nim czynnego udziału. Można przyjść, pokibicować, miło spędzić czas i przy okazji zobaczyć złotego medalistę w łyżwiarstwie szybkim z Soczi, Zbigniewa Bródkę, którego sportową pasją jest także jazda na rowerze. 


Oprócz klasyfikacji generalnej, w osobnych kategoriach będą rywalizować ze sobą strażacy, policjanci, pracownicy służby więziennej, a także – co jest nowością w tym roku – pracownicy samorządowi. Nie zabraknie również specjalnego przejazdu dla najmłodszych. Na trasie ok. 1 kilometra ścigać się będą dzieci w wieku 6-11 lat. W programie konkursy z atrakcyjnymi nagrodami!


Imprezę wspiera Powiat Stargardzki. Szczegółowe informacje na www.stc.stargard.pl.

źródło: Powiat Stargardzki 


Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages