>> Trwa 41. Ińskie Lato Filmowe - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

wtorek, 12 sierpnia 2014

>> Trwa 41. Ińskie Lato Filmowe

12.08.2014
wtorek


 Rozpoczęło się 41. Ińskie Lato Filmowe. Inauguracja imprezy odbyła się 8 sierpnia w kinie Morena. Przybyłych gości przywitał Burmistrz Ińska Andrzej Racinowski, który życzył wielu pozytywnych wrażeń z oglądania filmów oraz ze spotkań z wybitnymi postaciami – reżyserami, aktorami.


 
Prezes Stowarzyszenia Ińskie Lato Filmowe Adam Bortnik podziękował sponsorom, partnerom i patronom medialnym tegorocznej edycji ILF. Dyrektor programowy ińskiego festiwalu Przemysław Lewandowski opowiedział widzom w jaki sposób zebrał do programu najlepsze filmy z festiwali filmowych w Polsce. Po projekcji filmów inaugurujących ILF odbyło się spotkanie z twórcami filmów: Filipem Syczyńskim i Mateuszem Głowackim. 

Od pierwszego dnia festiwalu filmy możemy oglądać w sali kina Morena, Jaskini zapomnianych snów (sala gimnastyczna w szkole) oraz bezpłatnie filmy w plenerze (przy Gospodarstwie Rybackim w Ińsku), a także o godzinie 9:00 w sali kinowej bezpłatnie wyświetlane są bajki dla dzieci. W klubie festiwalowym (Restauracja „Srebrna Rybka”) odbywać się będą koncerty muzyczne: Dziady Kazimierskie, Ragagafaya, Limboski, Drekoty.

Od 9 sierpnia rozpoczęły się także warsztaty filmowe, które prowadzi reżyser Tymon Wyciszkiewicz. Celem warsztatów jest realizacja krótkich filmów z udziałem gości i mieszkańców Ińska. Filmy prezentowane będą przed projekcjami ILF. Przed kinem Morena  ustawiona jest jurta, w której serwowane są herbaty w  10 smakach na gorąco i zimno przez „Opowiadamy o świecie”. Od 10 sierpnia br. ukazywać się będzie gazetka „Ińskie Point” w której znajdą się  m.in. recenzje filmów prezentowanych na ińskim festiwalu. 10 sierpnia o godzinie 21:00 w sali kina Morena odbędzie się promocja książki  Anny Paszkiewicz o Dolandzie Paszkiewiczu „Życie jak w kinie”. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Impreza jest współfinansowana przez Powiat Stargardzki, który w dniu otwarcia reprezentowali Wicestarosta Marek Stankiewicz oraz Członek Zarządu Powiatu Iwona Wiśniewska.

źródło: www.insko.pl


 


  Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages