>> Rozpoczął się remont MDK - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

czwartek, 21 sierpnia 2014

>> Rozpoczął się remont MDK

21.08.2014
czwartek Młodzieżowy Dom Kultury został przekazany w ręce wykonawców, którzy przez rok będą przywracali obiekt do dawnej świetności.Przebudowa i remont budynku stargardzkiego MDK znalazły się na Indykatywnej Liście Projektów Indywidualnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013.
Nie ma wątpliwości, że obiekt wymaga kapitalnego remontu. Ze względu na historyczny charakter budynku, wszystkie prace odbywać się będą pod okiem konserwatora zabytków. Placówka działa przy ul. Portowej od 1963 roku.

Zakres robót obejmie m.in.: prace budowlane, naprawcze i konstrukcyjne, przebudowę wnętrz, prace konserwatorskie elewacji. Całość uzupełni wykonanie iluminacji zewnętrznej obiektu oraz nowe zagospodarowanie terenu z wymianą nawierzchni i organizacją miejsc parkingowych włącznie. Wykonawcą robót jest firma „Kiel-Art” ze Szczecina. Szacowany koszt inwestycji to około 5 000 000 zł. Wartość dofinansowania obejmie 75% kosztów robót.
Na czas przebudowy działalność MDK została przeniesiona do kilku placówek.
W SCK częściowo odbywają się zajęcia Akademii Przedszkolaka (4 grupy z 7) oraz zajęcia koła choreograficznego. W Bramie Wałowej jest koło grafiki warsztatowej.
 W piwnicy TPS pracownia instrumentów klawiszowych, bębny djambe, instrumenty klawiszowe, zespoły gitarowe.
W Klubie Wojskowym: pracownia modelarstwa rakietowego, modelarstwa okrętowego oraz artystyczny zespół dziecięcy „Rupaki”, zespoły „Poetica” i „Leyla”.  Zajęcia grupy choreograficznej będą miały miejsce tak jak dotychczas w szkołach.
Natomiast w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zachód znalazła siedzibę dyrekcja i administracja MDK. Tutaj też po zajęciach lekcyjnychprowadzone są zajęcia plastyczne, realizacji dźwięku i szachowe oraz po sezonie - zajęcia żeglarskie.


źródło: Powiat Stargardzki
 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages