>> Drogowcy poprawią oznakowanie skrzyżowania Reja-Piłsudskiego-Limanowskiego - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

środa, 27 sierpnia 2014

>> Drogowcy poprawią oznakowanie skrzyżowania Reja-Piłsudskiego-Limanowskiego

27.08.2014
środa 


Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie Szczecińskim informuje, że do końca września br., zostanie wprowadzona stała organizacja ruchu w pasie drogowym drogi powiatowej ul. Reja w Stargardzie Szczecińskim. Stała organizacja ruchu została zatwierdzona przez zarządcę drogi w dniu 29.07.2014r., nr ewidencyjny: 214/2014.


Nowa organizacja ruchu obejmuje zmianę wyznaczonego początku strefy zamieszkania znakami drogowymi D-40 i D-41. Istniejąca strefa zamieszkania została wprowadzona w roku 2012. W wyniku szczegółowej analizy funkcjonowania strefy zamieszkania stwierdzono, że na początku strefy w obrębie skrzyżowania ul Piłsudskiego z ul. Limanowskiego, kierujący pojazdami mają problem z czytelnością pierwszeństwa. Istniejące oznakowanie A-7 „ustąp pierwszeństwa” różnie interpretowane jest przez kierujących pojazdami, „gąszcz” znaków ustawionych względem siebie na ul. Reja jest utrudnieniem dla kierujących, ponadto nie zawsze zauważane przez kierujących pojazdami na wlocie do skrzyżowania z ul. Limanowskiego początek strefy zamieszkania na ul. Reja powoduje, że ruch pojazdów na odcinku Limanowskiego – Reja nie jest płynny i może skutkować zdarzeniami drogowymi.
W związku z powyższym na ul. Reja [obręb skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Limanowskiego] zaprojektowano:
  1. Przeniesienie znaków D-40 i D-41 na początek ul. Reja od ul. Piłsudskiego. Celem jest poprawa widoczności początku strefy zamieszkania na ul. Reja dla kierujących pojazdami znajdujących się na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z ul. Limanowskiego. Uczestnicy ruchu na wlocie do skrzyżowania z ul. Limanowskiego znakiem  F-6 oraz znakiem A-7 są poinformowani o skrzyżowaniu typu „T” oraz o pierwszeństwie, dodatkowo bliżej usytuowany skrzyżowania znak D-40 upewni kierujących pojazdami na ul. Limanowskiego o pierwszeństwie przed pojazdami włączającymi się do ruchu z ul. Reja.
  2.  Znak P-7c „linia krawędziowa – przerywana wąska” zastosowano w celu oznakowania zjazdu z ul. Piłsudskiego w obrębie skrzyżowania z ul. Limanowskiego.


Zasady ruchu na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ul. Limanowskiego – skrzyżowanie typu „T”


Zgodnie z obowiązującymi przepisami i istniejącym oznakowaniem:
  1. Ulica Piłsudskiego - jest drogą z pierwszeństwem.
  2.  Ulica Limanowskiego – jest drogą podporządkowaną do ulicy Piłsudskiego, w związku z tym pojazd B musi ustąpić pierwszeństwa pojazdowi A który porusza się po drodze głównej.
  3.  Ulica Reja – ulica dwukierunkowa, stanowi zjazd do strefy zamieszkania, w związku z tym pojazd C jako włączający się do ruchu na skrzyżowaniu, musi ustąpić pierwszeństwa pojazdom A i pojazdom Bżródło: ZDP Stargard

 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages