>> XII Festyn św. Krzysztofa odbył się na lotnisku w Kluczewie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

poniedziałek, 28 lipca 2014

>> XII Festyn św. Krzysztofa odbył się na lotnisku w Kluczewie

28.07.2014
poniedziałek

Szybkie samochody i motocykle, zabytkowe i militarne pojazdy – XII Festyn św. Krzysztofa po raz kolejny dostarczył sporej dawki emocji. Na dawnym lotnisku zjawili się nie tylko pasjonaci motoryzacji, ale i całe rodziny z dziećmi.

fot. Grzegorz Pajor
Automobilklub Stargardzki 2013Impreza odbyła się 27 lipca. Jedną z głównych atrakcji był wyścig na 1/4 mili samochodów, motocykli oraz ciężarówek. Tłumy widzów mogły obejrzeć również zabytkowe i tuningowane pojazdy, które później udały się na paradę ulicami Stargardu. Kierowcy samochodów osobowych zmierzyli się w próbie sprawnościowej MINI OES.

Podczas festynu nie brakowało chętnych do oddawania krwi w specjalnie przystosowanym do tego mobilnym pojeździe. Odprawiona została ponadto msza polowa, podczas której ksiądz poświęcił pojazdy. Wrażenie na uczestnikach festynu zrobił pokaz ratownictwa drogowego. 

Zainteresowaniem cieszyła również wystawa „Kluczewo – historia pisana w trzech językach”, przygotowana przez Powiat Stargardzki wraz ze stargardzkim muzeum. Tablice, na których przedstawiono niemieckie, radzieckie i polskie dzieje lotniska w Kluczewie można było oglądać w namiocie Automobilklubu Stargardzkiego, organizatora festynu. Imprezę współfinansował Powiat Stargardzki. 


źródło: Powiat Stargardzki
foto: Grzegorz Pajor Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages