>> Stargardzkie szkoły w remoncie - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

sobota, 12 lipca 2014

>> Stargardzkie szkoły w remoncie

12.07.2014
sobota


Coroczne, wakacyjne remonty placówek oświatowych w Stargardzie idą pełną parą. Prowadzone są też dwie duże inwestycje w Młodzieżowym Domu Kultury oraz Gimnazjum nr 3.

W tym roku w ramach zadań ujętych w Wieloletnim Planie Finansowym (WPF) na lata 2014- 2017 prowadzona jest budowa boisk wielofunkcyjnych wraz z niezbędną infrastrukturą przy Gimnazjum nr 3. Inwestycja rozpoczęta została z końcem roku szkolnego. Zakończenie przewidziano do 29 sierpnia. Koszt to około 1 250 000 zł.

Ponadto w ramach Budżetu Obywatelskiego trwają prace związane z powstaniem boiska wielofunkcyjnego na terenie Szkoły Podstawowej nr 4. Mają zakończyć się połowie sierpnia. Budżet zadania wynosi 350 000 zł.Zakończono za to już rozbudowę części boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Sienkiewicza. Zainstalowano tam stoły do gry w szachy oraz ping-ponga wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja kosztowała 35 tys. zł.

W WPF znalazło się także zadanie pn. „Przebudowa i remont Młodzieżowego Domu Kultury im. Mariusza Zaruskiego wraz z częściową zmianą zagospodarowania w Stargardzie”. Prace potrwają przez dwa lata i zamkną się w 2015 roku. Zadanie jest współfinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Łączne nakłady finansowe wyniosą 5 mln 400 tys. zł. Aktualnie trwa przetarg na wykonawcę robót.


W tym roku na remonty i naprawy w placówkach zarezerwowano kwotę środków własnych w wysokości ponad 130 tysięcy złotych. Wymieniane będą m.in. okładziny podłogowe, instalacja elektryczna. Przeprowadzone będą tam gdzie to konieczne remonty dachów i sal gimnastycznych, a także boisk, bieżni i kortów. Na przykład, w Szkole Podstawowej nr 5 przeprowadzona zostanie wymiana nawierzchni na placu apelowym i w ciągach komunikacyjnych. W Przedszkolu Miejskim nr 6 zostaną pomalowane i odświeżone sale, a w Przedszkolu Miejskim nr 5 będą wymienione oprawy oświetleniowe.

Łącznie środki własne przeznaczone na remonty zamkną się kwotami: szkoły podstawowe – 73 tys. zł, gimnazja – 50 tys. zł, przedszkola – blisko 8 tys. zł.źródło: UM Stargard

 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages