>> Pojedziemy inaczej na rondzie na placu Wolności - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

środa, 16 lipca 2014

>> Pojedziemy inaczej na rondzie na placu Wolności

16.07.2014
środa


Do końca września br. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w obrębie Placu Wolności. Rozwiązanie dotyczyć będzie skrzyżowania trzech ulic: Wyszyńskiego, Piłsudskiego oraz Czarnieckiego. Ma to wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie ruchu.
Projekt zostanie zrealizowany w trzech etapach. W pierwszym zmieniona zostanie lokalizacja przejścia dla pieszych na ul. Wyszyńskiego. Istniejące przejście zostanie przesunięte w kierunku ul. Szczecińskiej a jego szerokość zmniejszy się z 6 na 4,6 metrów.
Drugi etap będzie polegał na wprowadzeniu nowego oznakowania pasów ruchu na wlocie z ul. Piłsudskiego do Placu Wolności. Zaproponowane oznakowanie pionowe skrzyżowania oraz poziome pasów ruchu, ma na celu wskazanie na wlocie do Placu Wolności obowiązujących kierunków jazdy przez skrzyżowanie z określonych pasów ruchu.

Jak informuje Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie, zmiany mają na celu zmniejszenie liczby punktów kolizji w obrębie skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z ulicą Wyszyńskiego. Powinny one wpłynąć na poprawę przepustowości skrzyżowania, usprawnienie ruchu pojazdów oraz poprawę czytelności skrzyżowania. Zmiana organizacji spowoduje, że rozkład natężenia ruchu pojazdów dla poszczególnych pasów ruchu na wlocie do ronda z ul. Piłsudskiego oraz na wlocie z ronda do ul. Wyszyńskiego ulegnie zmianie.
Ostatni etap zakłada wyznaczenia BUS-PASA na wlocie do Placu Wolności. Ma to usprawnić ruch pojazdów w obrębie skrzyżowania ul. Wyszyńskiego z ul. Czarnieckiego.


źródło: Powiat Stargardzki, Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie

 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages