>> 31 lipca otwarcie nowej komendy Policji - mój_stargard

Gorące

Home Top Ad

Post Top Ad

sobota, 12 lipca 2014

>> 31 lipca otwarcie nowej komendy Policji

21.05.2014
środa

Trwają prace wykończeniowe nowej Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem i już 31 lipca nastąpi oficjalne otwarcie budynku. Będzie ono połączone z Wojewódzkimi Obchodami Święta Policji, które w tym roku organizowane są w Stargardzie.

Pierwotnie zakładano, że stargardzka komenda będzie remontowana. Jednak w trakcie przygotowań dokumentacji pojawiła się możliwość pozyskania środków na wzniesienie całkiem nowego budynku z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Część pieniędzy pozyskano również z budżetu Policji oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt inwestycji to 35,5 miliona złotych. Pomoc przyniosły również samorządy – powiatowy i miejski. Powiat Stargardzki na sporządzenie niezbędnej dokumentacji technicznej przekazał 450 tys. zł. Starosta udostępnił także budynek po dawnym Domu Dziecka nr 2, który po odpowiednim przystosowaniu, stał się tymczasową siedzibą stargardzkich policjantów.

Prace na budowie rozpoczęły się na początku stycznia 2013 roku. Budynek z 1829 roku został zburzony a w jego miejscu rozpoczęto wznoszenie nowoczesnej i funkcjonalnej komendy wraz z zespołem budynków towarzyszących. A są to m.in.: myjnia samochodowa z pomieszczeniem do przeszukiwania pojazdów, pomieszczenia dla psów policyjnych wraz z zapleczem i wybiegami. W nowej siedzibie stargardzkich funkcjonariuszy zastosowano pionierskie rozwiązania z zakresu zaopatrzenia w ciepło i energię.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn. „Poprawa dostępności i funkcjonalności budynków i elementów zagospodarowania KPP Stargard Szczeciński poprzez integrację pełnionych funkcji w nowej siedzibie przy ul. Warszawskiej 29”.

Zdjęcie dawnego budynku i nowej komendy na ukończeniu (fot. Tadeusz Surma)
źródło: Powiat Stargardzki


 Polub Mój Stargard na Facebook'u i bądź zawsze na bieżąco!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Bottom Ad

Pages